2021
ЗВІТ ДЕПУТАТІВ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ
"РІДНЕ МІСТО"
Кропивницька міська рада
Подільська районна в місті Кропивницькому рада
Фортечна районна в місті Кропивницькому рада

Свої повноваження депутати почали виконувати у грудні 2020 року, склавши присягу депутатів. Пізніше –об'єдналися у депутатські фракції
Політичної партії "Рідне місто" при радах.

Інтереси громади представляють:

У Кропивницькій міській раді:
Олександр Шамардін, Катерина Шамардіна, Наталія Кліменкова та Дмитро Овчінніков.
У Подільській районній у місті Кропивницькому раді: Геннадій Осетров, Надія Салова, Василь Болокан, Ірина Майстрова та Віктор Саласенко.
У Фортечній районній у місті Кропивницькому раді: Лілія Місюня,
Тетяна Доценко та Яна Вічірко.

Кожен депутат увійшов до складу тимчасової комісії. Засідання комісій та сесій депутати відвідували регулярно. Загалом депутати "Рідного міста" є найдисциплінованіших серед інших фракцій політичних партій.

Депутатами за рік подано майже 400 звернень. Найбільше з них стосувалися вирішення питань з житлово-комунального господарства, капітальних ремонтів закладів освіти, соціальної сфери. Подано майже 200 пропозицій щодо покращення благоустрою міста та мікрорайонів, на яких працюють депутати. Понад 100 жителів міста звернулися на прийоми, які депутати проводять по суботах за графіком.
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО
У 2021 році не все заплановане вдалося реалізувати. Свої корективи в розподіл бюджетного фінансування внесла ситуація з епідемією COVID-19. Саме тому за кошти міського бюджету під час реалізації галузевих програм, у першу чергу, виконано об'єкти на які було розроблено проєктно-кошторисну документацію.
Капітальний ремонт прибудинкової території:
- будинок №109-а по вул.Віктора Чміленка
- будинок №9/1 по вул.Олексія Волохова
Капітальний ремонт покрівлі:
- будинок №81 по вул.Генерала Родимцева
- будинок №111 по вул. Гоголя
Капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення:
- провулок Мотокросний
- провулок Львівський
Капітальний ремонт тротуару:
- вул.Генерала Кульчицького (підготовчі роботи, асфальтування виконуватиметься у 2022 році)
поточні роботи
Упродовж року депутати міської ради спільно з депутатами районних в місті рад займалися вирішенням проблемних питань, проводили зустрічі, співпрацювали з комунальними підприємствами міста та бізнесом для того, щоб покращити благоустрій мікрорайонів. Усього вирішено понад 200 проблемних питань. Серед них встановлення дорожніх знаків та нанесення розмітки, ліквідація каналізаційних викидів, ремонти спортивних та дитячих майданчиків, поточні ремонти доріг та тротуарів, обрізка сухостою та аварійних дерев, ліквідація сміттєзвалищ, тощо.
ТРАНСПОРТНЕ СПОЛУЧЕННЯ
Рік тому з'явився новий маршрут №119 "Велика Балка-Критий ринок". На нього виїхало два автобуси середньої пасажиромісткості. Щодо створення подібного автобусного маршруту жителі Великої Балки неодноразово зверталися до Катерини Шамардіної ще під час попередньої депутатської каденції.
Освіта
До Програми капітального будівництва, реконструкції та капітального ремонту об'єктів комунального господарства і соціально-культурного призначення на початку року було включено капітальні ремонти освітніх закладів - НВО №1 (корпус молодших та старших класів), ЗОШ №2 та 24, Завадівської гімназії, Кіровоградського колегіуму та ДНЗ (ясла-садок) №37 "Ластівка". Однак реалізовано невелику частину запланованого. Більша частина об'єктів перенесена до реалізації на 2022 рік.
Заміна вікон в Преображенській гімназії (корпус молодших класів)
Ремонт коридору в Преображенській гімназії
ПРОСВІТНИЦЬКА РОБОТА З МОЛОДДЮ

В рамках акції "16 днів проти насильства" депутатка міської ради
Катерина Шамардіна два дні поспіль спілкувалась з учнями та ученицями
ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 та Преображенської гімназії на тему домашнього насильства, профілактики і боротьби з цим явищем.

Долучилася до організації екскурсії міською радою для студентів-політологів та зустріччю-спілкуванням з секретарем міської ради, заступницею міського голови та апаратом ради.

Катерина Шамардіна підтримала ініціативу членів Молодіжної громадської організації "Рідне місто" щодо подання проєкту "Шкільний громадський бюджет" на конкурс громадських ініціатив "Дієві ініціативи". Хоч проєкт не виграв конкурс, всіляко підтримує подібні молодіжні ініціативи та доносить їх до міської влади для можливої реалізації за кошти бюджету громади.
міжфракційне об'єднання "Рівні можливості"
Депутатську групу "Рівні можливості" в Кропивницькій міській раді ініційовано до створення Катериною Шамардіною у лютому 2021 року. Основною метою об'єднання є продовження розпочатих в минулому скликанні ініціатив, які направлені на досягнення гендерної рівності, а також вирішення важливих соціальних питань.

Одним із головних досягнень діяльності МФО є підтримка і просування питання створення Комунального закладу "Кропивницький міський притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі". Робота над створенням такого закладу на місцевому рівні проводиться ще з 2019 року, і наразі з'явилася можливість довести процес до логічного завершення. Відкриття шелтеру планується у 2022 році.

Катерина Шамардіна взяла участь у Круглому столі "Рівність у політиці Кіровоградщини", де обговорювались питання діяльності депутатських груп з гендерних питань. Ділилась своїми напрацюваннями як з минулої каденції, так і тими ініціативними, що вже встигли втілити з новим складом.

На сесійному засіданні депутати міської ради підтримали членкинь МФО у запиті щодо організації харчування у Центрі реабілітації дітей з інвалідністю. За подібне депутатське звернення голосували і депутати Фортечної районної у місті ради, ініціаторкою якого виступила депутатка цієї ради фракцїі "Рідне місто" Лілія Місюня.

В рамках акції "16 днів проти насильства" представниці депутатської групи МФО "Рівні можливості" запропонували колегам-депутатам одягнути помаранчеві ґудзики для привернення уваги до теми домашнього насильства, а також представниці групи написали свої заклики проти домашнього насильства, висловили підтримку постраждалим на спеціальному банері, який став частиною унікального маніфесту проти домашнього насильства, як складової у реалізації проєкту UNFPA-Україна "Міста і громади, вільні від домашнього насильства", учасником якого є і Кропивницький.

Більшістю голосів депутати міської ради підтримали підготовлене депутатською групою звернення до ВР і Президента України щодо ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульську конвенцію).

Упродовж року депутатки ініціювали чимало корисних ініціатив: онлайн флешмоб #а_це_ж_було_насильство під час всесвітнього руху "16 днів проти насильства", підтримали акцію "Рожевий жовтень", закликавши жінок до обстеження та отримання консультації мамолога у обласному клінічному онкологічному центрі, підтримали відкриття табору "Хвилю тримай" для молоді з інвалідністю, привітали сім'ї, де виховуються діти з інвалідністю до Дня Святого Миколая.

Створення подібної депутатської групи "Рівні можливості" при Фортечній райраді ініціювала депутатка Лілія Місюня. У 2022 році розпочнеться її діяльність.
громадська діяльність
Усі депутати політичної партії "Рідне місто" постійно підтримують різноманітні заходи, надають меценатську допомогу та розвиваються на навчальних програмах.

Наталія Кліменкова допомагає будинку сімейного типу для літніх людей "Затишна оселя", а на прохання жителів мікрорайону Ковалівка допомогла в облаштуванні дитячого майданчика. Упродовж року брала участь у різноманітних круглих столах та навчальних семінарах. Має школу, в якій проводить майстер-класи для дітей та дорослих з сучасного етикету. Чимало заходів є благодійними.

Олександр Шамардін - віце-президент Федерації боксу в Кіровоградській області та голова піклувальної ради Центру соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю. Постійно надає підтримку спортсменам та вихованцям Центру. Спілкується і з керівниками психоневрологічного інтернату та дитячого будинку "Наш дім". Як і раніше, є гостем цих закладів.

У 2021 році мешканці будинку №7 по вул.Хабаровській перемогли у номінації "Кращий благоустрій багатоквартирних будинків" міського огляду-конкурсу на кращий благоустрій будинків. Чимало зусиль до цього доклав Василь Болокан. Допоміг депутат райради і Кущівській бібліотеці, долучившись до акції "Подаруй бібліотеці книгу".

Депутатки Катерина Шамардіна та Яна Вічірко долучені до розробки Стратегії розвитку Кропивницької громади до 2030 року. Працюючи у групах, пропонують своє бачення розвитку міста.

Віктор Саласенко постійно комунікує з жителями Завадівки та реагує на їх звернення. Спільно з головою квартального комітету Ніною Кириченко цьогоріч привітали найстаршу жительку мікрорайону з її 95-річчям.

Лілія Місюня, як директорка Центру соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю, постійно організовує заходи пов'язані з благодійністю. Завдяки її активності Центр розвивається і є одним з кращих в Україні. Цьогоріч в ньому відкрили соляну кімнату, а на акції "Щедрий вівторок" вдалося зібрати кошти на закупівлю реабілітаційного обладнання для дітей та підтримку тварин, які перебувають в притулку.

Олександр Шамардін, Катерина Шамардіна та Наталія Кліменкова цьогоріч спільно привітали 200 дітей з інвалідністю
солодкими подарунками до Нового року.
ПРИЙОМИ ГРОМАДЯН
Функціонує одна центральна приймальня політичної партії "Рідне місто" та п'ять районних, а також онлайн приймальня: ridnemisto.kr.ua.

Центральна приймальня: вул.Арсенія Тарковського, 41 а
(у будні з 9:00 до 17:00, в суботу з 10:00 до 12:00)

Приймальня на мікрорайоні Завадівка: вул. Краснодонська, 27, приміщення квартального комітету (у вівторок з 10:00 до 12:00 та суботу з 9:00 до 12:00)

Приймальні на мікрорайоні Кущівка: приймальня по вул. Хабаровська, 7 (у вівторок з 16:00 до 18:00 та суботу з 10:00 до 12:00), в приміщення бібліотеки-філії №5 по вул.Водоп'янова, 60, (по суботах, окрім четвертої місяця, з 12:30 до 14:00), в приміщенні Преображенської гімназії по вул.Таврійська 29/32
(у вівторок з 16:00 до 18:00)

Приймальня на мікрорайоні Катранівка: в приміщенні Преображенської гімназії (корпус молодших класів) по вул. Преображенська, 103
щосереди з 16:00 до 18:00.