Депутати прийняли галузеві програми міста
02.02.2021
"Щойно прийняли галузеві програми міста. Перед цим був складний процес напрацювання цих програм в депутатських комісіях. З минулої каденції з округів, на яких інтереси мешканців представляли депутати політичної партії «Рідне місто», залишилося чимало нереалізованих об'єктів, зокрема, і тих, на які вже виготовлено проектно-кошторисну документацію.
Складними зусиллями, але все ж вдалося включити до програм капітальний ремонт доріг по вул.Інженерна та вул.Мечникова, тротуару по вул. Генерала Кульчицького, прибудинкової території будинку №107а по вул.Віктора Чміленка, покрівлі будинку №81 по вул.Генерала Родимцева та №111 по вул.Гоголя, відновлення мереж зовнішнього освітлення пров.Мотокросного та пров.Львівського. Хочу наголосити, що на всі ці об'єкти виготовлена ПКД з попередньої каденції. Без включення до програми залишилися ще такі два об'єкти – капітальний ремонт прибудинкової території будинку №8 по пров.Експерементальний та №81а по вул.Генерала Родимцева.
До Програми капітального будівництва, реконструкції та капітального ремонту об´єктів комунального господарства і соціально-культурного призначення також включено капітальні ремонти освітніх закладів - НВО №1 (корпус молодших та старших класів), ЗОШ №2 та 24, Завадівської гімназії та Кіровоградського колегіуму.
Були чимала боротьба за включення проекту «Капітальний ремонт благоустрою ДНЗ (ясла-садок) №37 «Ластівка». Минулоріч нашою командою внесено цей об'єкт до галузевої програми УКБ, управління капітального будівництва замовило та виготовило ПКД, але цьогоріч виявилося, що проектно-кошторисна документація виявилась такою, яка підлягає коригуванню, тому даний об'єкт з необ'єктивних причин взагалі вирішити виключити. Наразі в програмі на благоустрій ДНЗ заклали копійки – лише 50 тисяч гривень. Однак я сподіваюся, що кошти в міському бюджеті таки віднайдуться, адже мова йде про безпеку дітей, які вимушені ходити на території садочку по розбитим доріжкам.
Зрозуміло, що цьогоріч обмежений бюджет розвитку, але дивує, що виключаються об'єкти, які вже опрацьовано і на які вже використано кошти з міського бюджету для розробки документації. Натомість включено чимало нових і на них передбачено фінансування без жодного обґрунтування.
Депутати фракції «Рідне місто» налаштовані виключно на конструктивну та продуктивну роботу, хоча в сьогоднішній ситуації діалог виходить не легко. Хочу наголосити, що ми йшли командою і плануємо виправдати довіру наших виборців. Ми докладемо максимум зусиль для того, щоб виконати свою передвиборчу програму та зробити мікрорайони, які входять до наших округів, комфортними. Щоб усі заходи в програмах були не лише викладені на папері, а й реалізовані.
Творимо місто разом! Місто - для людей!", - Олександр Шамардін.
Катерина Шамардіна закликала депутатський корпус та міського голову
до конструктивної співпраці
22.12.2020
На сьогоднішньому сесійному засіданні депутатка політичної партіі «Рідне місто» Катерина Шамардіна закликала депутатський корпус до продуктивної роботи на користь рідного міста.

«Ми не прийшли сюди гратися у велику політику, адже засідаємо не в парламентській сесійній залі, а в залі органу місцевого самоврядування. Усі нині обрані партії ще два місяці тому йшли на вибори з програмами, які стосувалися покращення рівня життя містян, поліпшення інфраструктури міста, його розвитку та підвищення комфортності. Зараз ми всі маємо працювати лише над цим. Ми не хотіли б, щоб тих людей, яких обрала громада, зараз штучно поділили на більшість та опозицію. Депутати повинні мати змогу реалізувати законне право представляти інтереси своїх виборців – жителів міста та виконувати їх доручення. Увесь депутатський корпус зараз повинен попрацювати над прийняттям бюджету міста та програм, які будуть враховувати інтереси всіх містян в усіх сферах нашого життя – охороні здоров'я, освіті, житлово-комунальному господарстві та інших, не менш важливих галузях. Враховуючи те, що сьогодні депутатський корпус буде приймати рішення про утворення постійних депутатських комісій, було б справедливо і демократично, щоб вісім комісій очолили вісім представників різних політичних сил. Це б якнайкраще продемонструвало Вашу готовність, Андрію Павловичу, до консолідації і конструктивної роботи з усім депутатським корпусом! Тому хочу побажати всім сил та мудрості для плідної роботи на благо рідного міста!», - наголосила у своєму зверненні Катерина Шамардіна.
У Кропивницькому з'явиться новий маршрут №119
«Велика Балка-Критий ринок»
18.12.2020
Два автобуси середньої пасажиромісткості виїжджають завтра на новий маршрут №119 «Велика Балка-Критий ринок».

Курсуватимуть в такому напрямі: вул. Чайковського, Запорізька, пров. Степовий, вул. Степана Разіна, Харківська, пров. Об'їзний, Автостанція № 1, пров. Об'їзний, вул. Полтавська, Євгена Маланюка, Євгена Чикаленка, пров. Училищний, вул. Вокзальна, Євгена Тельнова, Соборна, Велика Перспективна, пров. Василівський, вул. Островського, площа Богдана Хмельницького, вул. Преображенська, Новгородська, Чайковського.
У зворотному напрямку: вул. Чайковського, Новгородська, Преображенська, Петропавлівська, Гоголя, Велика Перспективна, Соборна, Євгена Тельнова, Вокзальна, пров. Училищний, вул. Євгена Чикаленка, Євгена Маланюка, Полтавська, пров. Об'їзний, Автостанція № 1, пров. Об'їзний, вул. Харківська, Степана Разіна, пров. Степовий, вул. Запорізька, Чайковського.

«Щодо створення подібного автобусного маршруту жителі Великої Балки до мене, як до депутатки по цьому окрузі, зверталися постійно. Адже пенсіонерам дуже зручно без пересадок їздити на ринок за покупками, люди зможуть потрапити на Ковалівку та автостанцію на Полтавській. Добре, що під час розробки нових маршрутів, управління транспорту та зв'язку враховує думку громади та депутатів, і автобуси курсують у віддаленні мікрорайони міста», - говорить депутатка політичної партії «Рідне місто» Катерина Шамардіна.
Депутати Фортечної та Подільської районних в місті Кропивницькому рад склали присягу
11.12.2020
Політична партія «Рідне місто» у Фортечній районній раді представлена в такому складі:
- Вічірко Яна Віталіївна
- Доценко Тетяна Ігорівна
- Місюня Лілія Валеріївна

Політична партія «Рідне місто» у Подільській районній в місті Кропивницькому раді представлена п'ятьма депутатами:
- Балокан Василь Якович
- Майстрова Ірина Анатоліївна
- Осетров Геннадій Іванович
- Саласенко Віктор Борисович
- Салова Надія Пилипівна

Незабаром буде оприлюднено графіки прийому депутатками для комунікації з громадою.
Сьогодні розпочали роботу новообрані депутати міської ради
04.12.2020
Від політичної партії "Рідне місто" обрано чотирьох представників - Олександра Шамардіна, Катерину Шамардіну, Наталію Кліменкову та Дмитра Овчіннікова. Депутати Кропивницької міської ради восьмого скликання на першому сесійному засіданні прийняли присягу та проголосували за кадрові рішення. Зокрема, переобрали секретаря міської ради, заступників міського голови, склад виконкому, призначили нову старосту в селищі Новому та перейменували Міську раду міста Кропивницького. Відтепер вона носитиме назву - Кропивницька міська рада. Обрані депутати від політичної партії «Рідне місто» налаштовані на конструктивну роботу. Готові відповідально реалізовувати своє право представляти інтереси виборців та виконувати їх доручення упродовж усієї каденції.
Оголошено офіційні результати виборів. Наша команда ставила перед собою мету бути представленою в усіх радах, до яких балотувалася. І нам це, хоч і не в повній запланованій мірі – вдалося. Політична партія «Рідне місто» отримала 12 депутатських мандатів до трьох рад:
До Кропивницької міської ради – 4 депутати.
До Подільської районної в місті ради – 5 депутатів.
До Фортечної районної в місті ради – 3 депутати.

Ми напрацьовуємо подальший план дій. Інформацію про роботу приймалень, прийоми депутатів та співпрацю з ними незабаром повідомимо. Наразі готуємо пропозиції до галузевих програм на 2021 рік. У першу чергу – реалізації перехідних об'єктів, які, через брак фінансування, не вдалося виконати у 2020 році. Більшим складом простіше було б працювати над залученням фінансів на округи, однак, наша команда налаштована на плідну та конструктивну роботу.
На тих мікрорайонах, де ми працювали – Велика Балка, Завадівка, Кущівка та Катранівка – гострі проблеми знаємо, однак чекаємо пропозицій і з інших мікрорайонів. Під час виборчої кампанії нашою командою було проведено багато зустрічей на різних округах, де нас підтримали люди і налаштовані на співпрацю. Наша команда розширилася і депутати готові на 100% викладатися та працювати на громаду, виконуючи доручення та реалізуючи програму, з якою зайшли до місцевих рад.

Ще раз хочу подякувати тим людям, які підтримали команду «Рідного міста» на місцевих виборах. Творимо місто разом!

Олександр Шамарін, Facebook
Партія «Рідне місто» визначилася з кандидатами до міської та районної рад і висунули кандидатку на посаду міського голови Кропивницького
16.09.2020
Кіровоградська міська організація політичної партії «Рідне місто» висунула кандидатів у депутати до міської ради, Подільської та Фортечної районних рад у місті Кропивницькому та на посаду міського голови міста Кропивницького.

Презентували свою команду та передвиборчу програму 15 вересня в сквері Покровському на IV конференції по висуванню кандидатів до місцевих рад на виборах, які відбудуться 25 жовтня 2020 року.

Голова міської організації Геннадій Осетров представив 42 кандидата до міської ради по 6 виборчим округам та 56 кандидатів до районних рад. Рішенням конференції на посаду міського голови Кропивницького делеговано депутатку міської ради фракції «Рідне місто» Катерину Шамардіну.

У команді «Рідного міста» є різні представники за віком та професіями, які живуть поруч зі своїми виборцями на більшості представлених мікрорайонах міста. Це екс-міський голова, український боксер, чемпіон світу з боксу за версією WBF, директори Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю та обласного центру «Спорт для всіх», головний тренер області з боксу, директора та завідувачі навчальних закладів, військовослужбовці, лікарі, представники місцевого бізнесу, мистецтва, держустанов та громадського сектору, голови квартальних комітетів та завідувачі будинків, діючі депутати міської та районних рад.

«В команді «Рідного міста» зібралися люди, які хочуть та вміють працювати для розвитку мікрорайонів та міста в цілому. Ми працюємо не за 2 місяці перед виборами, а кожного дня, тому знаємо всі проблеми мікрорайонів, де нас було обрано депутатами від нашої політичної сили. Ми не обіцяємо, а робимо! Ставимо перед собою конкретні задачі для досягнення результатів на користь рідного міста. Хочу наголосити, що наша сила – це люди, а люди – це місто!», - зазначив Олександр Шамардін.

Кандидатка на міського голову Катерина Шамардіна презентувала програму, з якою партія йде на вибори. Місією цієї програми стало декларування ініціатив для комфортного та безпечного міста, пріоритетом в якому є людина. Міста, де кожен житель відчує себе захищеним та щасливим.

«Місто для людей – місто, в якому кожній людині комфортно жити, навчатися, розвиватися, працювати та відпочивати. Місто, яке розвинуте, інфраструктурне, доброзичливе, надійне, екологічне, молодіжне, інноваційне, сучасне, туристичне та в якому проживають освічені люди. В якому зручно пішоходам та водіям, дітям та пенсіонерам, в якому не страшно вночі та комфортно вдень. Місто майбутнього, яке ми зробимо разом з вами. Творимо місто разом!», - наголосила Катерина Шамардіна.
10.09.2020
Повідомлення!
Відповідно до ч. 3, ст. 218 Виборчого кодексу України Кіровоградська міська організація політичної партії "Рідне місто" повідомляє про проведення конференції 15 вересня 2020 року в сквері Покровському (на розі вулиць Олександрійська та Преображенська), з метою висування кандидатів у депутати міської ради, районних у місті рад, кандидата на посаду міського голови територіальних громад міста Кропивницького на місцевих виборах, депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року.

Початок конференції о 17:00
Початок реєстрації о 16:00

До уваги представників засобів масової інформації! Акредитованими можуть бути штатні працівники друкованих та електронних засобів масової інформації, які, відповідно до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», мають свідоцтво про державну реєстрацію, або, відповідно до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», мають ліцензію на мовлення. Акредитація працівника засобу масової інформації здійснюється безоплатно на підставі подання засобу масової інформації. У поданні засобу масової інформації зазначаються його повне найменування, дата і номер реєстрації, адреса, адреса електронної пошти (за наявності), номер засобу зв'язку, прізвище, ім'я та по батькові журналіста, працівника засобу масової інформації щодо якого вноситься подання.

Просимо дотримуватися заходів безпеки та мати при собі індивідуальну маску!
Розпочався капітальний ремонт дороги по вулиці Ковпака
на мікрорайоні Завадівка
13.08.2020
Підготовчі роботи було проведено минулого року. Щоб у подальшому не було розриття вкладеного асфальту, Інгульською шахтою замінено частину водопроводу, де відбувалися постійні пориви, а підрядник виконав вирівнювання та підсипку дороги.

Під час робіт до депутата міської ради фракції «Рідне місто» Олександра Шамардіна звернулася голова квартального комітету мікрорайону Завадівка та жителі вулиці, з проханням допомогти у заміні труби водопроводу до домоволодіння самотньої жінки з інвалідністю, яка проживає по вулиці Ковпака. До кінця тижня буде виконано заміну трубопроводу і з наступного тижня підрядник розпочне асфальтування.

Раніше на вулиці після дощу та танення снігу відбувалися підтопи домогосподарств, а сама вулиця була схожа на рівчак, тому ходити та їздити на транспорті там було практично неможливо. Через це люди постійно зверталися до депутатів політичної партії «Рідне місто» Олександра Шамардіна та Тетяни Волкожі з проханням вирішити дану пробему, однак грейдерування з підсипкою не допомогало. Минулоріч депутатам вдалося закласти пропозицію щодо асфальтування вулиці Ковпака до міської Програми капітального будівництва, реконструкції та капітального ремонту об'єктів комунального господарства.

«Ремонти доріг мають виконуватися не лише в центральній частині міста, а й на окраїнах! Округи депутатів фракції «Рідне місто» знаходяться на віддалених мікрорайонах і ми щорічно прикладаємо максимально зусиль, у межах наших повноважень, щоб закласти в бюджеті міста хоча б одну дорогу на асфальтування. Окрему увагу приділяємо і питанню облаштування тротуарів, адже люди приватного сектору, як і жителі багатоповерхівок, сплачують податки і заслуговують на комфортне проживання на своєму мікрорайоні», - говорить Олександр Шамардін.
Депутати інформують в Facebook:
"Для тих, хто читає мої дописи і знає, що за моєї ініціативи у місті була прийнята програма боротьби з амброзією, хочу повідомити про хід виконання зазначеної програми. Сьогодні відбулось засідання робочої групи по координації проведення робіт зі знищення амброзії. На засіданні були присутні головні виконавці програми: керівники Головного управління ЖКГ, комунального підприємства "Благоустрій", спецінспекції, представники районних у місті рад.
Основну боротьбу з амброзією в місті веде, і це логічно, КП Благоустрій. Працівниками підприємства вже було викошено 13,5 га ділянок загального користування з амброзією. Проте наявної техніки на підприємтсві не вистачає для проведення повноцінної роботи по знищенню амброзії, тому планується придбати для КП ще 5 косарок. Також було вирішно скласти перелік земельних ділянок, що знаходяться в приватній власності, на яких систематично порушуються правила благоустрою, не знищується бурʼян, для подальшої роботи з нерадивими господарями інспекторів спецінспекції. Хочу додати, що Програма фінансується недостатньо. Тому очікувати, що амброзія зникне по всьому місту, на жаль, не варто"

Катерина Шамардіна
депутатка міської ради
Питання прибирання в сквері Покровському - під контролем
23.07.2020
Команда "Рідного міста" вже майже 10 років опікується сквером Покровським. Ми усі разом змогли перемогти в перший рік голосування за великий проект щодо благоустрою скверу в рамках Громадського бюджету міста та зробили його затишним і комфортним для жителів мікрорайонів Кущівки, Катранівки, Великої Балки, Завадівки та центральної частини міста, адже це єдина зелена зона та найближче місце відпочинку.

Депутати міської ради фракції "Рідне місто" Олександр Шамардін, Катерина Шамардіна та Тетяна Волкожа спільно з активними громадянами щороку організовували суботники, висаджували дерева, завозили пісок на дитячий майданчик. Постійно в сквері проводяться святкові заходи на Новий рік, День захисту дітей, День людей похилого віку, День міста та інші свята. Лише 2020 рік став виключенням, адже ми свідомо діємо в умовах карантину і не хочемо наражати один одного на небезпеку.

Той, хто відпочиває чи проїжджає через сквер, бачить, що він доглянутий та прибраний. Цьогорічна ситуація, яка тимчасово склалася з накопиченням сміття в сквері, на етапі вирішення. Наразі в опрацюванні питання встановлення меж скверу та передача його на баланс КП "Благоустрій", адже без цього комунальне підприємство не може там прибирати, через порушення бюджетного законодавства. Ситуація трохи дивна, але її реальність така.

Єдиний вихід, який поки допоміг у вирішенні проблеми - депутатські звернення Олександра Шамардіна щодо налагодження прибирання в сквері. Він, як депутат, звернувся до управління ЖКГ, а управління дало доручення КП "Благоустрій" прибирати сквер на постійній основі.

Наразі сквер Покровський в належному стані і в ньому можна комфортно відпочивати.
На дитячих майданчиках стає комфортніше
03.07.2020
Цьогоріч карантинні обмеження не дозволили провести вчасно суботники, однак представники політичної партії «Рідне місто» в міській раді Олександр Шамардін, Катерина Шамардіна та Тетяна Волкожа відреагували на звернення жителів мікрорайонів Кущівки, Катранівки, Завадівки та центральної частини міста щодо облаштування дитячих майданчиків.

Наразі вже виконано такі роботи:
✅ Завезено 25 кубів піску;
✅ Закуплено понад 100 літрів фарби;
✅ Надано матеріали для ремонту гірки, каруселі, гойдалки та огородження дитячого майданчика.

Такий вид благоустрою щорічно проходить на умовах співфінансування. 50% витрат за закупівлю піску на себе беруть депутати, ще половину – мешканці території. Щодо ремонту майданчиків, то алгоритм такий - депутати закуповують витратні матеріали, а люди організовують виконання робіт.

Наразі більшість дитячих майданчиків не перебувають на балансі підприємств комунальної власності, тому вся відповідальність за їх стан лягає на плечі батьків дітей, які там граються. Шляхом співфінансування команда «Рідного міста» хоче залучити громаду до покращення добробуту на своїх територіях, спільної відповідальності та дій, практики, яка заснована на принципах демократії та розвитку суспільства.

Більше про програму співфінансування читайте на нашому сайті: http://ridnemisto.kr.ua/programa_ridne_misto.

Творимо місто разом!
Олександр Шамардін продовжує проводити виїздні зустрічі на округах
21.06.2020
Учора ввечері по ініціативі жителів Олександр Шамардін провів дві зустрічі у будинках на вулиці Генерала Родимцева. Перша зустріч стосувалася земельного конфлікту біля будинку №81, друга – стосовно виконання капітального ремонту покрівлі будинку №98/3.

Щоб розібратися в земельному конфлікті, запросив на зустріч представників обох сторін. З ними шукали альтернативний варіант виходу із ситуації. Мешканців будинку №81 також хвилював капітальний ремонт покрівлі, виконання якого є в галузевій програмі ЖКГ, однак другий рік поспіль реалізація об'єкту переноситься. Цьогоріч фінансування відклалося, через те, що гроші перенаправили на боротьбу з коронавірусом. За словами міського голови їх планують відшукати під час коригування бюджету за перше півріччя. Тим паче, що через учорашній буревій на даху будинку зірвало частину покрівлі, тому, на мою думку, її ремонт повинен бути першочеровим завданням до виконання незважаючи на те, що фінансування на всі об'єкти в програмі ЖКГ недостатньо.

Поспілкувався і з представником підрядної організації, яка виконує ремонт покрівлі у будинку №98/3. У людей були зауваження щодо того, що ремонт йде повільними темпами і покрівля у відкритому стані. Наразі капремонт виконано на 50%. Мешканці будинку висловили свої зауваження та побажання, виконавець розповів, що завадило вчасному виконанню робіт та про подальший перебіг ремонту.

Після основного обговорення разом із завбудинками пройшлися по мікрорайону, де голова фракції "Рідне місто" зафіксував для себе інші проблеми, які візьме в роботу.
Перебої води на Катранівці та Кущівці відсьогодні мають зникнути
16.06.2020
Керівниця Кропивницького ВКГ Валентина Давидчук повідомила, що підприємством було придбано два насосні агрегати, які встановили вчора на водозаборі «Холодні ключі». Тепер водопостачання буде підсилено на трьох мікрорайонах – Кущівка, Катранівка та Арнаутово.

До голови фракції «Рідне місто» Олександра Шамардіна за останні півтора тижня надійшло багато звернень та телефонних дзвінків від жителів та голів квартальних комітетів мікрорайонів Кущівка та Катранівка щодо зникнення води в кранах у вечірній період, що, відповідно, створювало побутові незручності. Ця проблема існує вже кілька років і розпочинається в період поливу городини, тому Олександр Шамардін неодноразово звертався до Кропивницького ВКГ щодо підсилення водопостачання.

Просимо в коментарях писати Ваші відгуки щодо того, чи змінилася ситуація на мікрорайонах після встановлення насосних агрегатів для подальшого відслідковування ситуації.
На округах, незважаючи на карантин, не припиняється робота
11.06.2020
Триває робота, щодо проектування капітальних ремонтів об'єктів, які плануються до виконання цьогоріч на виборчих округах №32,34 та 40, де депутатами обрано представників політичної партії «Рідне місто» Олександра Шамардіна, Катерину Шамардіну та Тетяну Волкожу.

Наразі виготовляється проектно-кошторисна документація з ремонту прибудинкової території по вул.Чміленка,109-а, покрівлі будинку №111 по вул.Гоголя, дороги на вулицях Мечнікова та Інженерна, тротуару по вул.Генерала Кульчицького, благоустрою території ДНЗ №37 «Ластівка», ремонту класів та коридору в Завадівській гімназії та НВО №1 (корпус молодших та старших класів), ремонтується покрівля будинку №98/3 по вул.Генерала Родимцева.

Також незабаром розпочнеться капітальний ремонт дороги по вулиці Ковпака, завершення капремонту покрівлі ЗОШ №2 та підлоги спортивної зали НВО №24.

«До липня ми активно працюємо з представниками проектних організацій, для того, щоб була вчасно виготовлена необхідна проектно-кошторисна документація для тих об'єктів, які є в програмі.

Незважаючи на те, що частину фінансування з галузевих програм було знято на боротьбу з коронавірусною інфекцією та ремонтування інших загальноміських об'єктів у травні під час сесійного засідання, депутати фракції «Рідне місто» активно спілкуються з представниками виконавчих органів влади для того, щоб підготовчі та ремонтні роботи проводилися вчасно і в максимальному обсязі.

В галузевих програмах міста є багато об'єктів з наших округів по різних напрямах - житлово-комунальне господарство, капітальне будівництво, освіта, які поки що неможливо профінансувати з міського бюджету. Чекаємо на коригування бюджету, можливо, ситуація зміниться. Міський голова запевняв, що кошти, які перенаправили – будуть повернуті в липні»,- говорить Олександр Шамардін.
Команда "Рідного міста" вітає з Міжнародним днем захисту дітей
01.06.2020
Команда політичної партії «Рідне місто» вітає з Міжнародним днем захисту дітей!

Зазвичай в цей день у сквері Покровському ми організовуємо свято для малечі, але цьогоріч, через поширення коронавірусної інфекції та впровадження карантину, плани перенеслися.

Проте голова фракції «Рідне місто» Олександр Шамардін не залишився осторонь і традиційно привітав зі святом вихованців будинку сімейного типу «Наш дім» та долучився до вітань двох багатодітних сімей мікрорайону Кущівка, в рамках заходу, який ініціювала міська Служба в справах захисту дітей.

Команда «Рідного міста» бажає всім дітям здоров'я, щасливих усмішок та здійснення мрій, а батькам – наснаги у гарному вихованні малечі!
Депутати проголосували за зміни до бюджету
26.05.2020
Сьогодні, 26 травня, депутати зібралися на засідання двадцять першої сесії Міської ради міста Кропивницького сьомого скликання, на якому прийняли низку важливих проектів рішень, які переважно стосувалися фінансового забезпечення міста. Зокрема, змін до бюджету міста на 2020 рік, якими передбачається перерозподіл видатків низки програм.

Через брак коштів наразі знято фінансування проектів-переможців Громадського бюджету 2019 року. Депутатка фракції «Рідне місто» Катерина Шамардіна зауважила на тому, що при коригуванні бюджету за перше півріччя необхідно передбачити обов'язкове фінансування їх реалізації, адже у минулому році за проекти проголосувало 15 000 жителів міста. Міський голова пообіцяв повернутися до цього питання під час перерозподілу бюджету влітку.
Тролейбус №8 курсуватиме і після карантину
29.04.2020
До депутата міської ради фракції "Рідне місто" Олександра Шамардіна надійшло багато звернень від жителів мікрорайонів Кущівки та Катранівки, щодо того, щоб тролейбусний маршрут №8 курсував на постійній основі, а не лише на період введення карантину.

У свою чергу Олександр Шамардін звернувся до міського управління транспорту та зв'язку, щоб там розглянули таку можливість, адже голови квартальних комітетів та мешканці мікрорайонів наголошують на тому, що маршрут розроблено за зручним маршрутом та графіком і задовольняє потреби великої кількості працюючого населення, яке раніше вимушене було їздити з пересадками в центрі міста.
Депутати в умовах карантину зібралися на сесію
24.04.2020
У Кропивницькому депутати провели позачергову сесію міської ради, щоб розподілити фінансування на освітню та медичну галузі міста Кропивницького та селища Нового.

Голосування проходило поіменно, оскільки, через карантинні обмеження, від електронної системи голосування довелося відмовитися. Засідання відбувалося в закpитому pежимі, тож за перебігом засідання можна було спостерігати онлайн.

Під час засідання керівниця управління охорони здоров'я Оксана Макарук прозвітувала щодо готовності медичних закладів у боротьбі з пандемією. Вона зазначила, що пік захворюваності ще не дійшов до своєї критичної точки і медики очікують його найближчим часом.

Усього депутати пеpеpозподілили понад 11 млн грн субвенції з деpжавного бюджету. 4,8 млн виділили на упpавління освіти, 5,6 млн - на упpавління охоpони здоpов'я. Також внесли зміни до міського бюджету, якими передбачено додаткові кошти на виплату заробітної плати працівникам двох навчальних дошкільних закладів селища Нового.
На Катранівці освітлюються два провулки
та ремонтується покрівля багатоповерхівки
21.04.2020
Продовжуються роботи з відновлення зовнішнього освітлення на округах, за якими закріплені депутати фракції «Рідне місто» - провулках Новгородський 1-ий та 2-ий, а також капітального ремонту покрівлі будинку №98/3 по вулиці Генерала Родимцева. Ці об'єкти були перехідними з 2019 року.

Відновити зовнішнє освітлення на провулках вдалося завдяки субвенції з державного бюджету, яку в 2019 році залучив Олександр Горбунов за ініціативи Олександра Шамардіна. Ремонт покрівлі виконується за кошти міського бюджету в рамках реалізації Програми утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства міста Кропивницького.

«Наразі Україна живе в карантинних обмеженнях, але будівельні роботи проводяться. Підрядні організації, хоч трохи і з затримкою, але розпочали ремонтні роботи. Зазвичай ми спільно з головами квартальних комітетів та завбудинками тісно співпрацюємо та контролюємо, щоб роботи було виконано якісно і нарікань не було», - наголосив Олександр Шамардін.
Центральна приймальня тимчасово не працює до завершення національного карантину
17.03.2020
Кількість хворих в Україні на COVID-19 зростає. Закликаємо:

- обмежити поїздки громадським транспортом;

- обмежити відвідування місць скупчень людей. Виходити до магазинів та аптек лише за реальною потребою;

- мити руки з милом не менше 20 секунд, або спиртовмісними засобами;

- при чханні прикривати ніс серветкою, або згином ліктя;

- триматися від людей на відстані 1 метра;

- ходити в захисній масці, яку треба змінювати кожні 2-3 години, а потім утилізувати;

- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Здоров'я всім!
Олександр Шамардін на Кущівці провів виїзний прийом
13.03.2020
Сьогодні провів виїзну зустріч на Кущівці та прийом громадян на центральній приймальні політичної партії «Рідне місто».

На мікрорайоні людей хвилювали питання пошкодження в кількох місцях водоканалізаційної мережі, неприбране сміття біля приватних підприємств, відсутність нормального дорожнього покриття та освітлення на одному з провулків, який веде від вулиці Генерала Родимцева до вулиці Генерала Кульчицького, облаштування футбольного стадіону, який раніше функціонував на мікрорайоні, але наразі перебуває в оренді у приватної особи.

Мешканці показали усі проблемні місця, я, у свою чергу, підготую депутатські звернення до різних органів виконавчої влади. Наприкінці домовилися зустрітися за два тижні, щоб обговорити, які питання вдалося вирішити, а які треба тримати на контролі.

На особистий прийом звернулося троє мешканок міста. Жительку мікрорайону Велика Балка хвилювало питання облаштування футбольного стадіону для дітей. А з двома представницями ОСББ «Житловий комплекс Ковалівський» поспілкувалися щодо оформлення земельної ділянки ОСББ у постійне користування та збереження фасадної частини будинку від приватних забудовників, які розмістилися на першому поверсі будинку. Питання взяті у роботу та на контроль.
У сквері Покровському вкрали шаховий стіл
10.03.2020
"Просто немає нормальних слів від того, на що здатні деякі люди. Пройшло два з половиною роки від того моменту, коли ми всі спільними зусиллями виконали благоустрій скверу Покровського за кошти Громадського бюджету міста.

Сьогодні небайдужа мешканка вулиці Таврійської, за що їй велике дякую, повідомила до поліції і керівникові спецінспекції Андрію Максюті, а той, у свою чергу, мене про крадіжку шахового столика в сквері. Столик жінка побачила в хащах біля пішохідного переходу поряд з провулком Кримським, коли вела дитину до садочку. Певно хтось вирішив його приховати до ночі.

Я досі не можу зрозуміти логіку вандалів. Столик дерев'яний і навмисно його робили таким, щоб убезпечити від крадіжок. Лише зверху прикріплена металева пластина, яка донедавна була шаховою дошкою. Прикро, що псують те на що люди чекали роками і що зробили, завдяки голосуванню за проект Громадського бюджету.

Завтра встановимо стіл, тому що встигли забрати його. Дякую усім небайдужим, хто повідомляє про такі випадки і сподіваюся все-таки на свідомість людей, що таких інцидентів буде поменше, і було б чудово, якби не було взагалі. Додатково звернуся до патрульної поліції щодо посиленого патрулювання навколо скверу."

Олександр Шамардін
ФБ-сторінка
Визначено роботи, які будуть виконані
на округах у 2020 році
06.03.2020
Засідання сесії
Депутати Міської ради міста Кропивницького затвердили галузеві програми міста.

На округах депутатів фракції політичної партії «Рідне місто» (мікрорайони Кущівка, Катранівка, Велика Балка, Завадівка та частина центру міста) Олександра Шамардіна, Катерини Шамардіної та Тетяни Волкожі у 2020 році по галузевим програмам галузі житлово-комунального господарства заплановано проведення капітального ремонту:

- Покрівлі – вул. Генерала Родимцева (буд.№ 98/3 та 81), вул.Гоголя, (буд.№ 111 та №122);

- Прибудинкової території – вул.Генерала Родимцева, буд.№ 81а, вул.Віктора Чміленка, буд.№109а,провулок Експерементальний, буд.№ 8;

- Відновлення мереж зовнішнього освітлення – вул.Баженова, вул.Вінницька, вул.Звенигородська, вул.Генерала Родимцева (від буд.№8 до буд.№88), вул.Кишинівська, пров.Артилерійський 2-ий, пров.Мотокросний, туп.Новгородський, пров.Новгородський 1-ий та 2-ий;

- Капітальний ремонт тротуарів – вул. Генерала Кульчицького, вул. Павла Луньова;

- Капітальний ремонт дороги – вул. Олександрійська.
Усі ці об'єкти є перехідними з 2018 та 2019 років.

По галузевій програмі, яку підготувало управління капітального будівництва, планується виконати:

- Капітальний ремонт доріг - вул.Ковпака (завершення робіт), вул.Мечнікова (проектні роботи) та вул.Інженерна (проектні роботи).

- Ремонтні роботи в навчальних закладах - НВО №1 (молодший та старший корпус), ЗОШ №2, Завадівській гімназії, ДНЗ №37 «Ластівка», ЗОШ №24.

Також депутати під час засідання розглянули майже 150 проектів рішень з регулювання земельних відносин та ряд інших важливих питань для міста.
У Кропивницькому визначили
Правила обрізування зелених насаджень
21.02.2020
"Вчора на засіданні робочої групи був погоджений проект Правил обрізування зелених насаджень у місті Кропивницькому!

Напрацьований документ рекомендований для затвердження у якості методичних рекомендацій до моменту затвердження Правил як регуляторного акту для того, щоб усі підприємства, які займаються обрізкою дерев у нашому місті дотримуватись їх.

Також я внесла пропозицію щодо проведення інвентаризації старих аварійних дерев і напрацювання плану їх знесення і заміни на нові молоді дерева."

Катерина Шамардіна
ФБ-сторінка
Катерина Шамардіна про зміни до Положення про громадський бюджет
18.02.2020
"На засіданні Координаційної ради з питань Громадського бюджету були підтримані зміни до Положення в частині поділу проектів на категорії: окрім великих, малих і соціальних зявиться "Категорію року", тематика якої може змінюватись кожного року в залежності від пріорітетів розвитку міста. Визначили, що в цьому році в цій категорії будуть представлені туристичні проєкти. На їх реалізацію із загального фонду громадського бюджету буде виділено 15% коштів, а це 1 млн.грн.

Також відбулася презентація Гендерного портрету міста. Для його створення були зібрані гендерно розподілені статистичні дані в різних сферах, таких як медецина, освіта, публічне управління та ін. Такі дані стануть корисними виконавчим органам при розробці цільових програм."

Катерина Шамардіна
ФБ-сторінка
Відбулося засідання ХІХ сесії: що вирішили?
14.02.2020
Засідання сесії
Сьогодні депутати міської ради зібралися на третє засідання ХІХ сесії, щоб розглянути низку важливих питань для Кропивницького та селища Нового. Зокрема, припинили діяльність Новенської селищної ради, визначили міськраду Кропивницького правонаступником всього майна, утворивши комісію з питань реорганізації, та у межах селища Нового утворили старостинський округ.

Також мали розглянути дві важливі програми, які підготувало ГУ ЖКГ. Однак, розгляд перенесли на наступне засідання, оскільки у депутатів виникло чимало запитань до їх наповнення.

Голову фракції політичної партії «Рідне місто» Олександра Шамардіна обурило виключення з програми капітальний ремонт дороги вулиці Олександрійської, яка планувалася до виконання ще у 2017 році і з року в рік ставала перехідним об'єктом, капітального ремонту тротуарів по вулиці Павла Луньова та Генерала Кульчицького, а також вулиць на яких планувалися капремонти з відновлення мереж зовнішнього освітлення та прибудинкових територій у 2019 році і, відповідно, ці об'єкти теж мали б стати перехідними.

У Кропивницькому розробляють концепцію Плану Дій щодо реалізації положень Європейської хартії рівності жінок і чоловіків
у житті місцевих громад
12.02.2020
Засідання робочої групи
Депутатка міської ради фракції "Рідне місто", голова депутатської групи "Рівні можливості" Катерина Шамардіна взяла участь в оцінюванні стану гендерної рівності у Кропивницькому та створенні концепції Плану Дій щодо реалізації положень Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

Нагадаємо, минулого року Міська рада м.Кропивницького приєдналася до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, таким чином взяла зобов'язання протягом двох років прийняти План Дій щодо реалізації положень ЄХР.

В оцінюванні взяли участь представники/ці Міської ради міста Кропивницького. Цей захід став можливим завдяки Національному Демократичному інституту міжнародних відносин.
Визначено кращих учнів ЗОШ №2 у першому симестрі
29.01.2020
Катерина Шамардіна відзначила стипендіаток премії "Кращий учень навчального закладу" в ЗОШ №2 за результатами першого півріччя навчального року. Цьогоріч ними стали учениці 8 класу Анастасія Оковита та 9 класу Анастасія Савенко.
Нагородження пройшло в колі найактивніших учнів та учениць школи – представників шкільного самоврядування, які зібралися для обговорення теми "Як стати успішною людиною".

"Я, у свою чергу, поділилася власними думками. Вважаю, що для того, щоб стати успішним необхідно отримати якісну освіту, бути наполегливим, відкритим до нових знань та мати підтримку однодумців.
Премію вручаю двічі на рік вже протягом 8 років. Вважаю, що вона є гарним стимулом для школярів у навчанні і відзнакою їх здобутків", - коментує депутатка політичної партії "Рідне місто" Катерина Шамардіна.

На Великій Балці готується відкриття аптеки
20.01.2020
У п'ятницю на Великій Балці відкриється перша довгоочікувана на мікрорайоні аптека! Вирішення питання відсутності аптеки на мікрорайоні мешканці чекали дуже довго. З 2015 року зверталися до міського голови Андрія Райковича, депутатів міської ради Катерини Шамардіної, Олександра Шамардіна та Андрія Табалова, однак приміщення під розміщення аптеки довгий час не знаходилося.

Півтора роки тому місцевий підприємець, знаючи про цю проблему, оскільки проживає на мікрорайоні, звернувся до депутатки Катерини Шамардіної щодо співпраці та запропонував свій магазин під розміщення аптеки, однак, опрацювавши це питання, згодом жодна аптечна мережа не погодилася йти працювати на мікрорайон, через те, що вважала роботу там нерентабельною. Після нарад і перемовин керівниці управління охорони здоров'я Оксани Макарук з представниками аптечних мереж, лише представники однієї мережі «Ліки Кіровоградщини» погодилися розпочати роботу на Великій Балці.

Аптека знаходиться на розі вулиць Чайковського та Архітектора Паученка. Відкриття заплановано 24 січня о 10:00. Наразі аптека працює у тестовому режимі. Сьогодні на чолі з заступницею міського голови Наталією Дзюбою відбулася робоча нарада з приводу її відкриття та асортименту.
2019
Депутати політичної партії "Рідне місто" - звітують
28.12.2019
Депутати фракції «Рідне місто» у міській раді міста Кропивницького Олександр Шамардін, Катерина Шамардіна та Тетяна Волкожа прозвітували про свою депутатську діяльність у 2019 році.

На депутатський звіт запросили представників квартальних комітетів, завідувачів будинків, директорів шкіл, з якими співпрацюють депутати, активістів та місцевих жителів мікрорайонів Велика Балка, Завадівка, Кущівка, Катранівка та центральної частини міста.

Під час зустрічі депутати подякували багатьом присутнім за співпрацю, розповіли про те, як покращилися мікрорайони та що не вдалося у 2019 році, про плани на 2020 рік.

Звіт представників "Рідного міста" читайте за посиланням: http://ridnemisto.kr.ua/zvit2019
У сквері Покровському відсвяткували Новий рік
27.12.2019
У сквері Покровському за щорічною традицією відкрили новорічну ялинку. На свято, організоване представниками політичної партії «Рідне місто», завітало понад 200 дітей та дорослих. Їх привітали з новорічними святами депутати Олександр Шамардін, Катерина Шамардіна та Тетяна Волкожа. Для малечі святкову програму провели Дід Мороз та Снігуронька. Присутні діти отримали солодкі подарунки.
Олександр Шамардін відвідав підопічних психоневрологічного інтернату
27.12.2019
Сьогодні за традицією Олександр Шамардін привітав підопічних психоневрологічного інтернату з прийдешніми Новим роком та Різдвом Христовим. Побажав їм найголовнішого – здоров'я. Пригостив пенсіонерів фруктами, а настрій піднімали піснями.
Олександр Шамардін та Тетяна Волкожа привітали дітей зі святами
27.12.2019
Депутати політичної партії «Рідне місто» Олександр Шамардін та Тетяна Волкожа привітали учнів НВО №1 та ЗОШ №24, вихованців ДНЗ №37 з новорічними святами. Діти отримали солодкі подарунки.

Усього на округах №32, 34 та 40 до Дня Миколая та Нового року подаровано понад 1000 подарунків.
На вулиці Павла Луньова встановлено нові адресні таблички
21.12.2019
У 2016 році вулицю перейменували з 50 років Радянської Армії на назву Павла Луньова. Павло Федорович Луньов – учасник Другої світової війни, став Героєм та отримав нагороду в часи Радянського Союзу, народився та проживав у Завадівці.

Родич Героя - Борис Андрійович Луньов та місцеві жителі звернулися до депутата міської ради від політичної партії «Рідне місто» Олександра Шамардіна з проханням у заміні старих адресних табличок на нові. На початку грудня 54 таблички було передано місцевому активу і наразі їх встановлено.

«Оскільки на вулиці проживають, в основному, пенсіонери та малозабезпечені сім'ї, я вирішив сприяти у вирішенні цього питання. Це одна з головних вулиць Завадівки, адже там розташована Завадівська гімназія та місцева бібліотека. На жаль, у міських програмах видатків на заміну адресних табличок на будинках перейменованих вулиць не передбачено і тому з однопартійцями вирішили допомогти і виготовити їх власними силами», - коментує Олександр Шамардін.
Олександр Шамардін привітав з новорічними святами вихованців Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю
19.12.2019
Олександр Шамардін відвідав свято, яке влаштували батьки та колектив для вихованців Центру соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю. Як завжди, приїхав не з пустими руками, а з солодкими подарунками від нього, як голови піклувальної ради, та секретаря міської ради Андрія Табалова. Також не очікував і було приємно отримати подарунок – скриньку з солодощами, які приготували батьки.

Після привітань Олександру Шамардіну поставили чіткі задачі для розвитку Центру на наступний рік.
"Радісно бачити усмішки дітей і їх передноворічний гарний настрій. Зроблю все від мене залежне, щоб їх виконати!", - сказав голова піклувальної ради Центру.
Діти округів №32, 34 та 40 почали отримувати солодкі подарунки
19.12.2019
Сьогодні учні НВО №1 (молодший корпус) та ЗОШ №2 отримали солодкі подарунки до Дня Святого Миколая від представників політичної партії «Рідне місто», які подарувала дітям Катерина Шамардіна. В НВО №1 Святий Миколай за гарні справи та у вдячність за тісну співпрацю передав Катерині Олексіївні взаємний солодкий подаруночок.

Солодощі до Нового року від депутатів політичної партії «Рідне місто» отримають і діти пільгових категорій, які проживають на округах №32, 34 та 40.
Депутати затвердили бюджет міста на 2020 рік
19.12.2019
Депутати затвердили бюджет на 2020 рік. Доходи бюджету міста визначені в обсязі 2 млрд 127,1 млн грн. Усього під час ІІ засідання 19 сесії міської ради, яке відбулося учора, 18 грудня, було розглянуто майже 50 питань порядку денного.

Депутатка політичної партії "Рідне місто" Тетяна Волкожа винесла на розгляд депутатам звернення до Голови ВРУ Дмитра Разумкова та Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука щодо захисту прав операторів ринку харчової продукції, в управлінні яких перебувають малі потужності.

Наразі харчоблоки садочків, шкіл, лікарняних та реабілітаційних закладів не спроможні застосувати систему аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, яку планують ввести в країні у 2020 році. Щоб перевести усі міські заклади на систему НАССР місту необхідно понад 300 млн.грн. Оскільки таких ресурсів немає, депутати звернулися врегулювати на законодавчому рівні це питання та поки не поширювати систему НАССР на заклади дошкільної та загальної середньої освіти, інституційного догляду, лікувальних закладів, закладів виховання дітей різних форм підпорядкування.
На Кущівці засяяла ще одна вулиця
17.12.2019
На вулиці Ізмаїльській з'явилося освітлення! Учора завершився монтаж мереж зовнішнього освітлення.

Мешканці мікрорайону Кущівка та голова квартального комітету Наталія Пустовіт зверталися до депутатів політичної партії «Рідне місто» у міській раді та особисто до голови фракції Олександра Шамардіна не один рік поспіль. Цьогоріч в рамках реалізації Програми утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства міста Кропивницького виконати роботи нарешті вдалося.

До кінця року на округах депутатів політичної партії «Рідне місто» Олександра Шамардіна, Катерини Шамардіної та Тетяни Волкожі планується освітлення вул.Саратівської, пров. Новгородський 1-ий, пров. Новгородський 2-ий та пров.Абаканський. Зараз вже розпочалися підготовчі роботи для відновлення мереж зовнішнього освітлення.
Мешканці Калузької дочекалися капітального ремонту дороги з водовідведенням і гучно відсвяткували цю подію
12.12.2019
На свято запросили депутата міської ради фракції «Рідне місто» Олександра Шамардіна, який не один рік займався вирішенням питання, та представників підрядної організації, які виконували роботи. Мешканці вулиці задоволені роботою, яка була проведена та подякували депутатам фракції «Рідне місто» Олександру та Катерині Шамардіним за співпрацю.

«Десятками років ми оббивали пороги міської ради, адже наші обійстя постійно затоплювало дощовими та талими водами, які йшли з верхніх вулиць. Коли Олександр Сергійович став депутатом – це було одне з наших перших звернень та завдань. І нехай не все так швидко реалізувалося, як нам хотілося б, але справа зрушила з місця і тепер в нас найкраща вулиця на Катранівці! Це для нас дуже велика подія! Тому ми запросили і Олександра Сергійовича і тих, хто виконував роботи, щоб подякувати та разом відсвяткувати!», - говорить голова квартального комітету Зінаїда Аношина.

Олександр Шамардін наголосив, що ремонт вулиці вдалося виконати завдяки об'єднанню зусиль – жителів, голови квартального комітету, депутатського корпусу, роботі спеціалістів управління капітального будівництва та підрядникам, які розпочали роботи в борг, навіть не отримавши достатнього фінансування.

Нагадаємо, капітальний ремонт дороги виконано завдяки реалізації Програми капітального будівництва, реконструкції та капітального ремонту об'єктів комунального господарства і соціально-культурного призначення міста Кропивницького на 2019-2021 роки. В міському бюджеті для цього передбачили 2,7 млн.грн.
Олександр Шамардін провів прийом громадян
06.12.2019
Депутат міської ради, голова фракції «Рідне місто» Олександр Шамардін провів прийом громадян. До нього звернулося шестеро жителів міста.

Мешканці Завадівки та Кущівки порушили проблеми з обвалом ґрунту по вулиці Ковпака, відновлення зовнішнього освітлення на вулиці Тульська та ліквідації сміттєзвалища на мікрорайоні Кущівка. Порушені питання взяті на контроль.

Також на прийом прийшло четверо осіб, які наразі оформлюють документи під своїми будинками і мають конфлікт у встановленні меж ділянок. Їх документи вже розглядали на постійній депутатській комісії, однак відклали на доопрацювання до вирішення конфлікту. Було домовлено про зустріч з розробниками документації, оскільки, за словами заявників, зробили накладку однієї ділянки на іншу саме спеціалісти, які займалися розробкою землевпорядної документації.
Підопічним психоневрологічного інтренату подарували плазму
05.12.2019
Сьогодні Олександр Шамардін та керівниця Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю Лілія Місюня відвідали психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням, який розташований на Кущівці, щоб подарувати підопічним плазмовий телевізор.

Така ідея та можливість з'явилася після проведеного фестивалю добра # Щедрий вівторок. 3 грудня в Центрі пройшов благодійний концерт, на який підготували смаколики, арт-майстерні та цікаві майстер-класи.

Зібраний фонд фестивалю, як і планувалося, витратять на обладнання в сенсорну кімнату для дітей Центру. Ще однією гарною справою стало спільне придбання телевізора з Олександром Шамардіним для самотніх пенсіонерів інтернату.
Депутати Кропивницького обговорили проект бюджету на 2020 рік
05.12.2019
Наразі бюджет міста на стадії доопрацювання і незабаром його винесуть на розгляд постійних депутатських комісій.

Планується, що бюджет міста на 2020 рік складе 2 мільярда 119, 6 мільйонів гривень. З них доходи загального фонду – 2 мільярда 27,8 мільйонів гривень, спецфонду - 91,7 мільйонів гривень.

Під час обговорення голова фракції «Рідне місто» Олександр Шамардін зауважив на тому, що цьогоріч чимало робіт виконано за кошти державного бюджету, які надійшли до міста у вигляді субвенцій. Оскільки, за словами керівниці фінансового управління Любов Бочкової, наразі частину об'єктів знято з фінансування з держбюджету, є застереження, що виконані роботи фінансуватимуться з міського бюджету, а це може вплинути на виконання галузевих програм ЖКГ у 2020 році.

Депутатка Катерина Шамардіна зазначила, що в бюджеті на наступний рік потрібно врахувати потреби КП «Благоустрій» в плані забезпечення технікою для боротьби з амброзією та поливу висаджених дерев і рослин, а також передбачити фінансування для реалізації місцевої ініціативи - створення Центру допомоги жертвам домашнього насильства та притулку для жертв домашнього насильства. Тетяна Волкожа, у свою чергу, запропонувала вирішити проблему відсутності фінансування заміни електромереж у навчальних закладах, встановлення пожежної сигналізації та асфальтування подвір'я шкіл та дошкільних закладів.

Депутатська фракція «Наш край» презентувала свою ініціативу - розробку програми щодо приведення до належного стану прибудинкових територій і міждворових проїздів. Депутатка фракції «Рідне місто» Катерина Шамардіна наголосила на тому, що, у разі підтримки цієї програми, необхідно врахувати і потреби приватного сектору, а не лише територій, на яких розміщенні багатоповерхівки.
Катерина Шамардіна поспілкувалася з школярами з питання булінгу
29.11.2019
Сьогодні голова громадської організації «Молодіжне об'єднання «Рідне місто» та депутатка міської ради фракції "Рідне місто" Катерина Шамардіна вручила переможницям конкурсу "Булінг: ми зможемо це зупинити!" - ученицям 9 класу НВО №31 Ткачук Софії, Безруковій Дар'ї та Струніній Дар'ї їх оцифровану роботу у вигляді плакату. Також плакати отримали представники учнівського самоврядування НВО №1 та ЗОШ №2.
На Завадівці стало безпечніше
22.11.2019
На цьому тижні завдяки співпраці з КП «Міськсвітло» з'явився ліхтар поруч з дитячим майданчиком та підходом до яру, яким люди ходять до зупинки громадського транспорту по вул.Північна. А також виконано підсипку пішохідної доріжки з іншої сторони цього ж яру.

До депутатів міської ради фракції «Рідне місто» Олександра Шамардіна та Тетяни Волкожі жителі Завадівки з питання облаштування тротуару та переходу через яр звертаються вже багато років. Громада намагалася і самостійно вирішити це питання, двічі подаючи ремонт переходу у вигляді проекту на Громадський бюджет міста, однак голосів для реалізації не вистачало. Для того, щоб виконати ці роботи потрібні чималі кошти, тому об'єкти на капітальний ремонт поки закласти до галузевих програм не вдалося. Спеціалісти КП «Універсал» неодноразово намагалася відсипати доріжку, однак техніка, яка є в наявності, через звуженість території, не могла там проїхати і роботи виконувалися частково. Олександр Шамардін власними зусиллями посприяв виконанню робіт для облаштування більш комфортного пересування людей.

Також є гарна новина для мешканців вулиць Івана Сірка та Яворницького. Вирішення питання транспортного сполучення на фінішній прямій. Сім'ї, які там проживають вимушені долати майже 1,5 км пішки до найближчої зупинки громадського транспорту. Особливо гостро питання постає під час негод та взимку, адже на вулицях проживає чимало дітей дошкільного та шкільного віку. Наразі там виконується планування дороги та виконано підрізку гілля дерев для руху великогабаритного автобусу №103. Після усіх організаційних моментів, транспорт КП «Електротранс» буде доступний і для мешканців так званого мікрорайону «Зоря».
Депутати міської ради відкрили XIX сесію міської ради
20.11.2019
Учора, 19 листопада, пройшло перше засідання. Зокрема, депутати підтримали проекти рішень щодо звернення до Кабінету Міністрів України, Голови ВРУ та Прем'єр-міністра України про виділення додаткових коштів на забезпечення галузей охорони здоров'я та освіти, підтримали затвердження Меморандуму та схвалили проект рішення щодо приєднання територіальної громади смт Нового до територіальної громади міста Кропивницького, внесли ряд змін до галузевих програм міста та розглянули частину питань щодо регулювання земельних відносин.

На наступному засіданні депутати, найймовірніше, розглядатимуть бюджет міста на 2020 рік. Наразі виконавчі органи вже почали формувати пропозиції щодо фінансування у рамках міських програм.

Депутати фракції "Рідне місто" Олександр Шамардін, Катерина Шамардіна та Тетяна Волкожа наразі формують і свої пропозиції до галузевих програм, згідно доручень виборців округів №32,34 та 40.
На вулицях Калузька та Ковпака почали роботи з асфальтування дороги
8.11.2019
Розпочалися роботи з капітального ремонту вулиці Калузької (від вул.Жуковського до пров.Новгородського 1-ого). Ця вулиця є досить проблемною, оскільки знаходиться в низині Катранівки і вся вода з верхніх вулиць йшла до обійсть жителів вулиці Калузька та підтоплювала їх підвали та будинки.

До депутатів фракції «Рідне місто» у міській раді Олександра Шамардіна та Катерини Шамардіної надходили численні звернення від жителів. Понад дев'ять років Олександр Шамардін звертався до міської ради з пропозиціями включити капітальний ремонт дороги з облаштуванням водовідведення в міські галузеві програми управління житлово-комунального господарства або управління капітального будівництва. З 2017 року об'єкт був включений, однак на цю пропозицію не вистачало фінансування з міського бюджету.

Цьогоріч на ремонт дороги з облаштуванням зливової каналізації, згідно реалізації Програми капітального будівництва, реконструкції та капітального ремонту об´єктів комунального господарства і соціально-культурного призначення міста Кропивницького, виділено понад два мільйони гривень.

Ще один об'єкт, який буде реалізовано незабаром – капітальний ремонт проїжджої частини по вулиці Ковпака, що на мікрорайоні Завадівка. Наразі виконано роботи із заміни підземних мереж спеціалістами шахти "Інгульська" ДП "Схід ГЗК" і після утрамбування землі підрядник розпочне роботи з облаштування дороги. На це передбачено майже півтора мільйона гривень з міського бюджету.

Жителі Завадівки кілька років зверталися до депутатки Тетяни Волкожі та голови фракції «Рідне місто» у міській раді Олександра Шамардіна щодо ремонту вулиці Ковпака, оскільки дорогою після дощу та танення снігу пройти було неможливо. У цьому році вдалося внести цей об'єкт до галузевої програми УКБ та вирішити питання.
На Генерала Родимцева заасфальтували
тротуарну доріжку та прибудинкову територію
18.10.2019
Завершилися роботи з асфальтування тротуарної доріжки по вулиці Генерала Родимцева та прибудинкової території будинку №98/3 по вулиці Генерала Родимцева. Тротуарна доріжка з'явилася завдяки перемозі проекту Громадського бюджету міста у 2018 році та небайдужості авторки проекту, голови квартального комітету Надії Салової.

Капітальний ремонт прибудинкової території виконано згідно реалізації міської Програми утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства. Асфальтування двору мали виконати у 2018 році, однак у минулому році видатків на всі об'єкти Програми не вистачило, тому роботи виконані цьогоріч.
Депутатська фракція "Рідне місто" підтримала звернення до Президента України та ВРУ щодо небезпеки реалізації "формули Штайнмаєра"
04.10.2019
Депутати Міської ради ради міста Кропивницького підтримали звернення до Президента України та Верховної Ради України щодо небезпеки в імплементації так званої «формули Штайнмаєра».

Сьогодні на вимогу громадськості відбулася позачергова сесія. На розгляд депутатам винеслося два варіанти тексту звернення, які підготували Сергій Капітонов та група депутатів. Зрештою, після обговорення та голосування було підтримано пропозицію депутатки фракції «Рідне місто» Катерини Шамардіної та депутата фракції «Наш край» Олега Краснокутського щодо розробки альтернативного звернення, яке під час перерви напрацювали представники різних депутатських фракцій та громади. Така пропозиція з'явилася через те, що до тексту підготованих звернень у депутатів були зауваження і консенсусу в сесійній залі знайти не вдалося.

Розроблений текст звернення, яке підтримало 23 депутати, зачитав громадський активіст Дмитро Завражний.
У психоневрологічному інтернаті пройшло свято
04.10.2019
У День людей похилого віку і традиційно у цей день представник політичної партії «Рідне місто» Олександр Шамардін привітав підопічних психоневрологічного інтернату, який розташований на Кущівці, теплими словами та гостинцями. Також у п'ятницю в інтернаті відбувся концерт, присвячений цьому дню.

«Мета сьогоднішнього дня – привернення уваги на потреби старшого покоління. Я постійно відвідую психоневрологічний інтернат, і не лише у такі дні, щоб поспілкуватися з підопічними та пригостити їх. Хочу в цей день побажати усім пенсіонерам та ветеранам нашого рідного міста здоров'я, злагоди та сімейного благополуччя!», - наголошує Олександр Шамардін.
У сквері Покровському пройшло свято «День мікрорайону»
16.09.2019
Вже дев'ятий рік поспіль традиційно до Дня міста його організовують представники політичної партії «Рідне місто» і запрошують на нього жителів Кущівки, Катранівки, Великої Балки, Катранівки та усього міста.

Цьогоріч вперше пройшло нагородження «Гордість мікрорайону» серед жителів мікрорайонів, які досягли успіху в різних сферах життя. Із Завадівки премію отримав заслужений діяч мистецтв Борис Притула, з Великої Балки – школяр, який взимку врятував цуценя на річці Інгул, учень ЗОШ №2 Сергій Розов, гордістю мікрорайону Кущівка став письменник Валентин Карпов, а із Катранівки відзнаку отримала громадська активістка Лідія Флоренко. Їх привітали депутати міської ради Олександр Шамардін та Катерина Шамардіна, голова фракції «Рідне місто» у Подільській райраді Василь Болокан, а також голови квартальних комітетів.

Спільно з головним тренером збірної області з боксу Віктором Саласенко, голова Молодіжної громадської організації «Рідне місто» Катерина Шамардіна анонсували проект «#СтопБулінг», яким планується вже у жовтні провести ряд тренінгів з самозахисту серед школярів міста.

Свято відвідало багато дітей та дорослих. У цьому році більшість артистів, які є місцевими талантами, самі виявили бажання та проявили ініціативу, щоб виступити перед гостями. Продовжив свято гурт Don Blues Band. Також організаторами було підготовлено яскраву анімацію, флеш-тату, боді-арт, плетіння косичок, батути, а насамкінець пригостили присутніх смачним яблучним пирогом та морозивом.
Для боротьби з амброзією є ще близько двох тижнів!
10.07.2019
Потім ця карантинна рослина почне цвісти та виробляти величезну кількість пилку, який є дуже небезпечним і шкідливим для людини! При вдиханні з повітрям пилок викликає алергійне захворювання – амброзійний поліноз. Хвороба протікає у вигляді різко вираженого алергійного риніту, кон'юктивіту, бронхіальної астми, мігрені, кропивниці та супроводжується значним знесиленням організму.

Нагадуємо, що орендарі та власники земельних ділянок мають самостійно боротися з цією карантинною рослиною, особливо це стосується жителів приватного сектору, де проблема найрозповсюдженіша. Найкращий метод – виривання рослини з коренем. Тож зараз саме час це зробити!

Закликаємо жителів міста не бути байдужими та вирвати амброзію на своїх земельних ділянках, особливо на тих, які знаходяться поряд з будинками, дитячими та спортивними майданчиками!

Якщо ви побачите ділянки, які поросли амброзією, повідомляйте до спеціалізованої інспекції за телефоном 55-34-17. Інспектори мають право накласти штраф на землекористувача та зобов'язати прибрати ділянку за порушення правил благоустрою міста.

Будьмо відповідальними!

#стопамброзія
З сумом хочу констатувати, що Програма по боротьбі з амброзією в цьому сезоні не буде реалізована на 100 %. Причина – фінансування заходів програми майже відсутнє. На заплановану програмою закупівлю техніки для косіння та збільшення штату працівників КП «Благоустрій» не вистачає коштів міського бюджету. Сьогодні сил підприємства критично бракує, щоб охопити всі ділянки з амброзією по місту – в основному обробляється центральна частина міста та територія біля магістральних доріг.

На засіданні робочої групи по координації робіт зі знищення амброзії було вирішено звертатись до депутатів з пропозицією щодо належного фінансування програми. Але, навіть, якщо кошти і знайдуться, то час для боротьби з цим небезпечним бур'яном в поточному році вже буде втрачений, адже період цвітіння амброзії починається в кінці липня. А під час цвітіння вона продукує величезну кількість пилку, який є дуже алергенним!

Одночасно хочу нагадати, що орендарі та власники земельних ділянок мають САМОСТІЙНО боротися з амброзією, особливо це стосується жителів приватного сектору, де проблема з бур'яном найрозповсюдженіша. Найкращий метод – виривання рослини з коренем. Тож зараз саме час це зробити!
Катерина Шамардіна

У сквері Покровському пройшли народні гуляння «На Івана, на Купала»
07.07.2019
Представники політичної партії «Рідне місто» підготували для гостей дитячу розважальну програму, а для молоді та людей старшого віку – концерт ВІА «Живий звук», виступ колективу брейк-дансерів «RDN» та дискотеку. Також діти мали змогу безкоштовно пострибати на батуті та поласувати морозивом.

На свято запросили народного депутата України Олександра Горбунова, щоб подякувати за співпрацю, адже саме завдяки його роботі у бюджетному комітеті на мікрорайонах за рахунок державної субвенції вже вдалося освітити 4 вулиці та ще 4 стоїть у плані до кінця року, заасфальтувати прибудинкові території по вул. Генерала Родимцева у будинках №72 б та 72в, наразі виконується капітальний ремонт дороги та тротуару по провулку Середньому, який веде до НВО №1 та очікується за два місяці встановлення спортивних майданчиків у школах №2, 30 та на території Завадівської гімназії.
Проведено роботи з благоустрою мікрорайонів
Кущівка, Катранівка та Завадівка
27.06.2019
Місцеві жителі спільно з депутатами фракції «Рідне місто» Олександром Шамардіним, Катериною Шамардіною та Тетяною Волкожею привели до ладу дитячі майданчики та прибудинкові території! А саме:

✅ Пофарбовано дитячий майданчик по вул.Мотокросній та зроблено нову покрівлю на пісочниці;
✅ Пофарбовано дитячий майданчик по вул.Генерала Родимцева;
✅ Пофарбовано спортивний майданчик по вул.Тульська;
✅ Завезено пісок на дитячий майданчик по пров.Верхньовеселий;
✅ Пофарбовано дитячий майданчик у дворі будинку по пров.Експерементальний, 8;
✅ Завезено пісок та пофарбовано дитячий майданчик у дворі будинку № 72в по вул. Генерала Родимцева;
✅ Пофарбовано спортивний та дитячий майданчики, лавки, входи до під'їздів по вул. Хабаровська;
✅ Завезено пісок, встановлено частину парканчику навколо дитячого майданчика та пофарбовано дитячий майданчик у дворі будинку № 98/1 по вул. Генерала Родимцева;
✅ Благоустрій території на майданчику для відпочинку на вул.Преображенській;
✅ Благоустрій прибудинкової території та фарбування дитячого майданчику по пров.Експерементальний, 1;
✅ Благоустрій території у дворі будинку №81 по вул.Генерала Родимцева;
✅ Завезено пісок та пофарбовано дитячий майданчик у дворі будинку № 92/1 по вул. Генерала Родимцева;
✅ Встановлено лавки для відпочинку в дворах по вул. Генерала Родимцева 92/1, 72в та пров.Експерементальний,8.

Нагадуємо, що вже третій рік діє програма співфінансування щодо благоустрою мікрорайонів Кущівка, Катранівка, Велика Балка та Завадівка. Витрати на закупівлю та підвіз піску депутати фракції «Рідне місто» та жителі територій ділять навпіл. Фарба, лавки та інші матеріали для проведення робіт надаються Олександром Шамардіним, Катериною Шамардіною та Тетяною Волкожею, мешканці, в свою чергу, зобов'язуються виконати роботи.
Олександр Шамардін зустрівся з жителями будинку по вул. В.Чміленка
19.06.2019
Депутат міської ради Олександр Шамардін та заступник міського голови Олександр Вергун провели зустріч з жителями будинку №109-а по вулиці Віктора Чміленка.

Питання, яке обговорювали – капітальний ремонт прибудинкової території. Люди вже більше 10 років звертаються до міської влади, щоб заасфальтувати двір, адже в будинку проживає багато незрячих, пенсіонерів та дітей. У минулому році Олександр Шамардін зустрічався з жителями з цього питання, і цього року ремонт прибудинкової території будинку за пропозицією депутата було внесено до галузевої програми.

Поки на ремонтні роботи в бюджеті кошти не передбачені. Олександр Вергун пообіцяв людям, що після коригування бюджету міста за перше півріччя дасть доручення спеціалістам ГУ ЖКГ замовити проектно-кошторисну документацію, щоб побачити, яка сума необхідна для асфальтування прибудинкової. Олександр Шамардін, у свою чергу, також звернеться до міської влади з подібним клопотанням.
На Кущівці, завдяки активності громади, з'являться дві тротуарні доріжки
14.06.2019
З наступного тижня розпочнуться роботи з облаштування тротуарних доріжок по вулиці Мечникова та Генерала Родимцева (від Десантників до Водоп'янова).

Ремонт тротуарних доріжок мають виконати в рамках реалізації двох проектів Громадського бюджету - соціального «Капітальний ремонт частини тротуарної доріжки по вулиці Мечнікова з облаштуванням заїзду для людей з інвалідністю на візочках» та малого «Облаштування пішохідної доріжки біля дитячого майданчика «Катранівський». Автори проектів – місцеві жительки Тетяна Сагаль та Надія Салова.

Наразі підрядники разом з авторками проектів та депутатом міської ради Олександром Шамардіним обговорили деталі в облаштуванні тротуарних доріжок, адже вони обидві соціально важливі - та що на Мечнікова передбачена для людей з інвалідністю і там має бути пандус, а на Генерала Родимцева тротуарна доріжка пролягає вздовж дитячого майданчика.

Вартість обох проектів – майже 300 000 грн.
Капітальний ремонт дороги провулку Середній - розпочато
13.06.2019
Розпочалися роботи з капітального ремонту дороги та тротуару на провулку Середньому (від вул.Генерала Родимцева до вул.Кримська). Ця вулиця у депутата міської ради Олександра Шамардіна багато років була в пріоритеті на виконання робіт, оскільки вона веде до НВО №1 і нею ходить багато місцевих жителів та понад 700 дітей переважно з мікрорайонів Кущівка та Катранівка.

З 2010 року, відколи Олександр Шамардін став депутатом, він звертався до ГУ ЖКГ з проханням виконати капітальний ремонт дороги, однак в бюджеті коштів не вистачало. Після перемовин з народним депутатом України Олександром Горбуновим питання вдалося зрушити з місця і він у кінці 2018 року вніс пропозицію щодо капітального ремонту дороги та тротуару по провулку Середній на фінансування з держбюджету. Загальна вартість виконання робіт склала понад 5 млн.грн.

Після того, як підрядник розпочав підготовчі роботи, жителі провулку звернулися до Олександра Шамардіна із занепокоєнням щодо постійних поривів водоканалізаційних труб. Люди стурбовані, що новий асфальт у подальшому буде пошкоджено, оскільки на вулиці постійно відбуваються пориви.

Для того, щоб мінімізувати такі ризики, Олександр Шамардін організував зустріч керівника Кропивницького ВКГ Валентини Давидчук з жителями провулку, під час якої було домовлено, що наступного тижня частина трубопроводу буде замінено.

«Ще одна з вулиць, з переліку, які у мене на контролі та є пріоритетними у виконанні капітального ремонту - Олександрійська. Ця вулиця досить довга, адже ремонту потребує ділянка дороги від вулиці Преображенської до вулиці А.Паученка. Цим шляхом мали б змогу їздити багато жителів міста на мікрорайони Велика Балка, Кущівка, Катранівка, Завадівка, до Далекосхідного кладовища, дитячої обласної лікарні, третьої поліклініки та інших закладів.

З 2015 року вона внесена до галузевої програми, однак в міському бюджеті коштів на ремонт із року в рік не передбачають. Саме тому я звертався до Олександра Горбунова, щоб включити наступною вулицю Олександрійську на фінансування капітального ремонту дороги з державного бюджету в цьому році.

Оскільки ми стоїмо на старті нових парламентських виборів, то для нас важливо і в подальшому подібним чином вирішувати питання, які турбують жителів міста. Тому треба робити усвідомлений вибір і обирати кандидата, незважаючи на партійність, обирати гідну людину, яка в першу чергу працюватиме на громаду, а не відстоюватиме власні чи партійні інтереси», - говорить депутат міської ради Олександр Шамардін.
На Генерала Родимцева виконано
капітальний ремонт прибудинкової території
12.06.2019
Понад 40 років у дворах будинків №92, 92/1 та 94 по вулиці Генерала Родимцева не виконувався ремонт прибудинкової території. Люди десятками років зверталися до депутатів та міської ради з проханням заасфальтувати двори. Проблему вдалося зрушити з місця депутатам фракції «Рідне місто», які включили території до галузевої програми ЖКГ. Наразі там виконано роботи з облаштування відмосток, тротуарних доріжок та дороги.

Окрім цього у будинку №92 плануєтьcя виконання капітального ремонту покрівлі. Наразі готується проектно-кошторисна документація. Цю покрівлю до галузевої програми включили на початку 2019 року, адже восени та взимку там відбулося затоплення кватир. Після звернення людей до Олександра Шамардіна та депутатки, яка закріплена за цим округом - Тетяни Волкожі, покрівлю додатково включили до програми, щоб терміново виконати роботи.

"Без популізму та пустих обіцянок. Ці роботи – результат щоденної моєї праці та всієї нашої команди - депутатів, квартальних, завбудинків і просто жителів мікрорайонів, які не сидять байдужо склавши руки, а пишуть звернення, ходять на прийоми, телефонують, доносять інформацію про проблеми, які їм болять. Щоденно, вже впродовж 9 років, я працюю над тим, щоб мікрорайони, якими опікуюся, ставали кращими та комфортнішими для громади. Для цього докладаються зусилля і на вихідних і у відпустку, адже депутатство - це не просто якийсь статус, це свідоме рішення бути корисним для громади, відповідальним перед нею та працювати на покращення рівня життя містян. Адже лише ми, спільними зусиллями, творимо місто разом!", - наголошує Олександр Шамардін.
Депутати закрили XV сесію міської ради
11.06.2019
Сьогодні відбулося третє засідання XV сесіі. На ньому депутати розглянули понад 70 «земельних» проектів рішень, які не встигли розглянути на попередніх засіданнях, понад 80 додаткових земельних та 20 загальних галузевих питань. Серед них проект рішення 2981 «Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельноі ділянки, на 2020 рік», з пропозицією депутатки фракції «Рідне місто» Катерини Шамардіної залишити ставку податку в наступному році на рівні цьогорічного, а також внести пільгу на податок для юридичних осіб на господарські допоміжні будівлі на рівні 99,99%
День захисту дітей по-особливому відзначили на Кущівці
01.06.2019
У Кропивницькому в сквері Покровському до Дня захисту дітей пройшло «Караоке на Кущівці». Організували традиційне свято представники політичної партії «Рідне місто». «Караоке на Кущівці» вже проводили у минулому році і дітям воно сподобалося, тому на їх прохання і було організовано захід саме в такому форматі.

Заспівати могли усі охочі. Після відбіркових етапів перемогу здобула учениця НВО №1 Анна Ковальова. Не обійшлося без призів. За 1 та 2 місця переможниці отримали портативні колонки, а за 3 – квитки до кінотеатру. Також вперше на сцені скверу виступив колектив місцевих брейк-дансерів «RDF», які після проведення караоке провели майстер-клас з брейку.

Депутати міської ради Олександр Шамардін та Катерина Шамардіна привітали присутніх дітей з Міжнародним днем дитини та побажали усім веселих канікул та гарного літнього відпочинку.
Учні підопічних шкіл отримали стипендії від депутатів фракції "Рідне місто"
31.05.2019
Учні НВО №1, ЗОШ №2, 24 та Завадівської гімназії отримали щорічну стипендію «Кращий учень навчального закладу»! Стипендія започаткована депутатами фракції «Рідне місто» п'ять років тому і надається дітям за особливі успіхи в навчанні та громадському житті наприкінці навчального року.

Відтак Олександр Шамардін привітав учениць НВО №1 Катерину Суханевич, Поліну Непорожню, Діану Єсьман, Анну Ковальову та переможницю обласної олімпіади з екології, ученицю НВО ЗОШ №24 Діану Бандуровську разом з її вчителем Людмилою Ішуткіною. Катерина Шамардіна відзначила учениць ЗОШ №2 Анастасію Савенко та Анастасію Оковиту, а депутатка Тетяна Волкожа привітала найменшу стипендіатку – ученицю 4 класу Завадівської гімназії Валентину Журавльову.
У садочку "Ластівка" масово висадили дерева
14.05.2019
В дошкільному навчальному закладі № 37 «Ластівка», що на Катранівці, озелененили територію.

Персонал спільно з батьками та дітьми висадили 153 дерева. Така можливість з'явилася у рамках реалізації Програми природоохоронних заходів місцевого значення на 2018 – 2020 роки. Усього було висаджено 19 берез, 20 туй, 25 кленів, 10 катальп, 84 ялівця та квіти.

Адміністрація закладу закликає дбайливо ставитися до саджанців. "Лише свідоме прагнення кожного українця берегти рідну природу і країну змінить екологічну свідомість нації. Для нас - це вкрай важливе питання, тож давайте будемо дбайливо ставитися до всього живого, а саме до саджанців, які будуть тішити не тільки нас і наших дітей, а й майбутнє покоління", - наголошує керівниця закладу та депутатка фракції "Рідне місто" у міській раді Тетяна Волкожа.
У Кропивницькому відбувся Благодійний пікнік
11.05.2019
На запрошення директорки Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Лілії Місюні, як голова піклувальної ради Центру, Олександр Шамардін відвідав сьогодні Благодійний пікнік до Дня матері. Там він придбав букет квітів з шоколаду для своєї мами до завтрашнього свята. Усього під час благодійного заходу для відвідувачів підготували багато різноманітних локацій. Зібрані кошти будуть спрямовані у підтримку дітей з тяжкими діагнозами, якими опікується благодійний фонд «Дивожиття».
Олександр Шамардін вчергове провів ряд зустрічей
11.05.2019
Сьогодні депутат міської ради Олександр Шамардін провів дві виїзні зустрічі та особистий прийом громадян.

Зранку спільно з т.в.о. начальника ГУ ЖКГ Тетяною Савченко провели зустріч з жителями будинку №98/1 по вулиці Генерала Родимцева. Мешканці будинку вказали на недоліки при ремонті покрівлі, підрядник зобов'язався за тиждень їх усунути.

Відреагував Олександр Шамардін і на скаргу жителів будинку №28а по вулиці Преображенська. Люди занепокоєні можливим початком будівництва офісу поряд з їх будинком. На зустріч запросили орендаря земельної ділянки. Для врегулювання конфлікту домовилися, що забудовник надасть жителям будинку проект майбутньої будівлі та благоустрою прибудинкової території. Він під час зустрічі зобов'язався облаштувати дитячий майданчик, паркан навколо будинку, в'їзні ворота і спільно з мешканцями виконати озеленення та благоустрій двору. Якщо людей влаштує проектна пропозиція, то домовилися, що з забудовником підпишуть мирову угоду для врегулювання конфлікту.

Також Олександр Шамардін зустрівся з жителями міста, які записалися на особистий прийом на центральній приймальні. З питання оформлення матеріальної допомоги звернулася пенсіонерка, а представники батьківського комітету ЗОШ №24 попросили допомогти у проведенні ремонтних робіт класу.
Депутати фракції "Рідне місто" привітали
ветеранів Другої світової війни з Днем Перемоги
09.05.2019
Депутати фракції "Рідне місто" Катерина Шамардіна та Олександр Шамардін сьогодні привітали трьох ветеранів, які проживають на їх округах, з Днем перемоги! Ще 20 ветеранам передали привітання голови квартальних комітетів. Побажали їм здоров'я та довгих мирних років життя!

Також депутати взяли участь у щорічному святі до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на мікрорайоні Завадівка та вшанували пам'ять загиблих на Фортечних Волах.
У Кропивницькому затвердили
Програму боротьби з амброзією полинолистою
07.05.2019
Депутати міської ради міста Кропивницького сьогодні, 7 травня, зібралися на друге засідання 15 сесії. На ньому погодили 86 проектів рішень. Серед них чимало соціальних та земельних питань.

Також було затверджено Програму боротьби з амброзією полинолистою на території міста Кропивницького на 2019-2023 роки. Ініціювала розробку такої програми у 2016 році депутатка фракції «Рідне місто» Катерина Шамардіна. Разом з спеціалістами міської ради, комунальних підприємств, лікарями та громадськістю було напрацьовано ряд пропозицій та комплексів у боротьбі з карантинними рослинами.

"Сьогодні прийнято важливу Програму боротьби з амброзією полинолистою, метою якої є полегшення життя багатьох містян-алергиків. Робота над ініційованою мною програмою тривала з 2016 року і от, нарешті, 26 депутатів проголосували за неї! Тепер КП Благоустрій отримає фінансування на те, щоб знищувати карантинні рослини. Механізм, як це робити найкраще, продумувався багатьма спеціалістами, обговорювався з громадою та лікарями, тож вірю, що робота була пророблена не даремно! Творимо місто разом!", - коментує Катерина Шамардіна.
Підопічних психоневрологічного інтернату привітали з Великоднем
25.04.2019
Депутат міської ради Олександр Шамардін привітав підопічних психоневрологічного інтернату з геріатричним відділенням, що на Кущівці з прийдешнім Великоднем. Він традиційно приїжджає в інтернат напередодні великих свят, щоб поспілкуватися та пригостити солодощами і фруктами. "Приємно було почути слова подяки від присутніх, за те, що постійно приділяю їм увагу", - наголосив Олександр Шамардін.
Розпочалися роботи з капітального ремонту
мереж зовнішнього освітлення
19.04.2019
На округах депутатів фракції "Рідне місто" Олександра Шамардіна, Катерини Шамардіної та Тетяни Волкожі з початку року освітили шість вулиць: Чернігівську, Амурську, Івана Сірка, Лізи Чайкіної, тупик Мінський та провулок Шаховий. На проведення робіт з міського та державного бюджетів виділено понад 400 000 грн.

Капітальний ремонт зовнішнього освітлення на цих вулицях було відображено у Програмі утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства міста Кропивницького і мав виконатися у 2018 році, однак об'єкти стали перехідними.

За таким же принципом незабаром має відбутися освітлення ще трьох вулиць, які не вдалося освітити у минулому році: провулки Експерементальний,8, Новоселівський та Ламаний.

"Ми у своїй діяльності, співпрацюємо з міською владою та Народним депутатом України Олександром Горбуновим, який залучає кошти з державного бюджету і до міста надходять субвенції, у тому числі й на сферу ЖКГ. Частину вулиць вдалося освітити саме завдяки цьому фінансуванню. На початку року наша фракція поставила у пріорітет виконання капітального ремонту зовнішнього освітлення тих вулиць, які через ряд причин не вдалося освітити у 2018 році. Чудово, що щороку нам вдається освітлювати вулиці Кущівки, Катранівки, Завадівки, Великої Балки, адже раніше владі було байдуже на ці віддалені мікрорайони", - зазначає Олександр Шамардін.

Про загальний об'єм робіт, які були виконані на Кущівці, Великій Балці, Катранівці та Завадівці у 2018 році, завдяки діяльності Олександра Шамардіна, Катерини Шамардіної та Тетяни Волкожі, читайте за посиланням: http://ridnemisto.kr.ua/zvit2018.
У Кропивницькому переглянуть правила обрізки дерев
16.04.2019
Сьогодні депутати міської ради обговорили питання утримання зелених насаджень у місті Кропивницькому. Для цього депутатка фракції «Рідне місто» Катерина Шамардіна ініціювала проведення Дня депутата з цієї теми.

Під час свого виступу вона наголосила на актуальності даного питання, адже наразі громада міста обурена обрізанням та формуванням крон дерев, яку проводять приватні та комунальні підприємства. Катерина Шамардіна зазначила про позитивний досвід нашого міста – функціонування інтерактивної мапи «Зелений Кропивницький», яка дозволяє інформувати громадськість про рішення прийняті у сфері озеленення, а громадськості - контролювати ці рішення. Однак на мапі немає даних про типи, видовий склад, вік, якість та кількість зелених насаджень на території міста, що не дозволяє узагальнити інформацію про стан дерев. Також депутатка запропонувала зробити більш публічною діяльність Комісії по визначенню стану та вартості зелених насаджень.

За даними керівника КП «Благоустрій» Віктора Луценка у 2018 році обрізано 4492 дерев, з початку цього року – 1124. Переважно роботи виконувалися з формальної, санітарної обрізки, підняття крони дерев та обрізки гілля біля дорожніх знаків. Усього у 2019 році планується висадити 267 саджанців дерев на суму майже 200 тисяч гривень, які виділив Департамент екології та природних ресурсів КОДА. Віктор Луценко наголосив, що, для своєчасної роботи з утримання зелених насаджень, підприємству не вистачає техніки та людей, через це часто можна почути нарікання на роботу підприємства в питанні невчасної обрізки дерев чи догляду за насадженнями.

Керівник управління земельних відносин та охорони навколишнього середовища Олег Вовенко зазначив, що велика кількість зелених насаджень, які розташовані на території міста потребують заміни, адже чимало дерев вже досягли своєї вікової межі або уражені хворобами. Через це дерева кронують і, відповідно, омолоджують. У 2018 році за рахунок коштів Фонду охорони навколишнього природного середовища на заходи з охорони та використання природних рослинних ресурсів витратили 849 тисяч гривень.

Серед громадськості чимало питань було до виконавців, які виконують обрізку. Про те, що дерева обрізують неправильно наголосила громадська активістка Надія Паливода. Вихід з даної ситуації запропонували науковці - ввести обов'язкові експеpтні висновки стосовно пpоведених pобіт по утpимaнню зелених нaсaджень. Тaку пpопозицію озвучив виклaдaч пpиpодничо-геогpaфічного унівеpситету ЦДПУ ім. В. Винниченкa Олексaндp Гулaй. Також він запропонував вести повний pеєстp зелених нaсaджень у місті та розробити пеpспективний плaн нa кількa pоків з їх утpимaння. Ідею впровадження стратегічного плану озеленення міста підтримав секретар міської ради Андрій Табалов та запросив науковців до співпраці.

Наразі ж Катерина Шамардіна підготувала депутатське звернення до виконавчих органів влади про створення робочої групи, яка займеться розробкою Порядку обрізання та формування крони дерев у місті Кропивницькому. Саме ця робоча група має розробити новий механізм, який відрегулює питання якісної обрізки дерев.
Довгожительку Кущівки Марію Лягуш привітали з ювілеєм!
15.04.2019
Сьогодні жителька Кущівки Марія Лягуш святкує своє 90-річчя! Привітати її з такою визначною датою прийшли родичі, знайомі та представники квартального комітету №15. Депутат міської ради Олександр Шамардін долучився до привітань та передав іменинниці торт та квіти. Команда "Рідного міста" вітає Марію Лягуш з ювілеєм! Довгих років життя!
Депутати фракції "Рідне місто" продовжують спілкуватися з жителями своїх округів
30.03.2019
Депутати фракції «Рідне місто» Олександр Шамардін та Катерина Шамардіна зустрілися з жителями будинків №81 та 81а по вулиці Генерала Родимцева. На зборах також була присутня представниця ЖЕО №2 Раїса Зюзь.

Зустріч ініціювали мешканці будинків, оскільки їх хвилювали питання ремонтів покрівлі та прибудинкової території, тарифікації за комунальні послуги та меж прибудинкової території будинків. Також ініціативна група обговорила можливість подання маленького проекту в рамках Громадського бюджету міста з благоустрою території.
У Кропивницькому зроблено ще один крок
до визнання рівності чоловіків та жінок
19.03.2019
Кропивницький пpиєднається до Євpопейської Хаpтії pівності жінок і чоловіків у житті місцевих гpомад. І стане четвертим містом в Україні, яке зробить такий важливий крок у публічному визнанні pівності жінок і чоловіків, сприятиме забезпечення їх рівних прав та можливостей та створення рівних умов для життя та розвитку всіх жителів міста.

Відповідний проект рішення «Про приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад», який внесла до порядку денного XV сесії голова МФО «Рівні можливості», депутатка фракції «Рідне місто» Катерина Шамардіна, підтримала більшість депутатів під час сьогоднішнього сесійного засідання.

Також депутати заслухали громадян, які мали проблемні питання, інформацію з розрахунку нормативно-грошової оцінки землі міста Кропивницький, звіт власника підприємства «Екостайл», яке займається збором та вивозом сміття у місті, та затвердили понад півсотні проектів рішень, які стосувалися звітів трьох голів постійних депутатських комісій, змін до галузевих програм та бюджету міста, Положення про громадський бюджет міста, Регламенту міської ради, питання з регулювання земельних відносин, тощо.

Під час розгляду земельних питань міський голова оголосив перерву в засіданні. Про дату наступного повідомлять додатково.
На Кущівці зустріли Масляну
02.03.2019
Свято організували представники політичної партії "Рідне місто" - депутат міської ради Олександр Шамардін спільно з депутатом районної ради Василем Балоканом та активісти мікрорайону.

Під час заходу виступили місцеві таланти, вихованці ДЮЦ "Перлинка" з школи №1, вокальні колективи "Калинонька" та "Берегиня". Для усіх гостей місцеві жителі зварили кашу, глінтвейн та узвар в казанах і насмажили млинців з домашнім варенням.

Десятьох жителів мікрорайону, які найактивніше готувалися до свята, відзначили спеціальними подяками. Також подякували за сумлінну роботу двірнику ЖЕО №2 Анатолію Плотнику, який прибирає прибудинкову територію по вул.Хабарівська.

Це вже не перше свято, яке ініціюють жителі Кущівки. Раніше завдяки такій співпраці громади та депутата на мікрорайоні проходило свято Покрови та Меланки.
Депутати міської ради зібралися на сесійне засідання
07.02.2019
Сьогодні відбулося друге засідання 14 сесії міської ради м.Кропивницького. Під час засідання депутати заслухали громаду міста, розглянули звіти голів трьох постійних комісій та понад сотню проектів рішень, які підготувало управління земельних відносин та охорони навколишнього середовища.

На розгляд депутатам виносилося звернення до Президента України, Кабміну, ВРУ та національної безпеки і оборони України щодо інституції сім'ї в Україні, яке підготувала фракція ВО «Свобода». Однак депутати більшістю голосів не підтримали його. Перед голосуванням до колег звернулася голова МФО «Рівні можливості», депутатка фракції «Рідне місто» Катерина Шамардіна, яка наголосила на тому, що подібні звернення, які наразі пропонуються до розгляду у багатьох місцевих та обласних радах, є заходом, який націлений на уповільнення темпів процесу ратифікації Стамбульської Конвенції і відповідно призупинення розвитку гендерної політики в державі.

Під час засідання депутати розглянули питання звітів трьох голів постійних комісій. Голові постійної комісії з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природнього середовища Олександру Шамардіну та голові комісії з питань промисловості, транспорту, зв'язку, торгівлі, сфери послуг, захисту прав споживачів Махайлу Бєжану подовжили головування ще на рік та взяли звіти до відома. Голові комісії з питань бюджету, податків, фінансів, планування та соціально-економічного розвитку Ігору Волкову депутати припинили повноваження. Новим очільником комісії став депутат фракції «Наш край» Олег Краснокутський.

Розгляд блоку земельних питань пройшов майже без обговорень, адже усі питання попередньо були опрацюванні юридичним відділом міської ради та пройшли розгляд профільної комісії.
Катерина Шамардіна традиційно відзначила кращих учнів школи №2
22.01.2019
Сьогодні, 22 січня, депутатка міської ради Катерина Шамардіна вручила стипендiї обдарованим ученицям ЗОШ №2 Єлизаветі Артеменко та Анастасії Савенко. Основними критерiями вiдбору кандидатiв на нагородження стипендiєю "Кращий учень" стали результати їх навчальної та громадської діяльності та оцінка цієї діяльності колективом навчального закладу.

"Вручення стипендії "Кращий учень навчального закладу" - традиція, яка живе вже сім років! Вважаю, що така підтримка є стимулом до навчання і досягнення нових творчих здобутків для кожного учня і учениці школи", - наголосила Катерина Шамардіна.

Стипендія вручається двічі на рік - за результатами першого навчального семестру та у кінці навчального року.
Фінансування на проекти Громадського бюджету на 2020 рік - збільшено
14.01.2019
Сьогодні, 14 січня, відбулось засідання координаційної ради з питань впровадження Громадського бюджету міста. До порядку денного було включено низку важливих питань, серед яких: пропозиції змін до Положення про громадський бюджет, складу координаційної ради та затвердження проекту Положення про координаційну раду громадського бюджету.

Під час засідання члени координаційної ради розглянули декілька пропозицій щодо змін до Положення, серед яких була ініціатива депутатки міської ради Катерини Шамардіної щодо збільшення видатків на Громадський бюджет та окремі категорії, а саме - для реалізації малих проектів бюджету участі збільшити фінансування зі 150 тисяч до 250 тисяч гривень, для великих - до 1,5 млн гривень. За ці питання члени координаційної ради проголосували одноголосно.

Також внесено поправку, яка дозволяє подавати проекти, спрямовані на покращення матеріально-технічної бази навчальних комунальних закладів міста та підтримки ініціатив молоді.
На Кущівці відсвяткували Старий Новий рік
13.01.2019
Свято пройшло в справжніх українських традиціях з кутею, гарячими узваром та глінтвейном. Для гостей виступили місцеві таланти, які заспівали щедрівки. Організували таку зимову розвагу жителі вулиці Хабарівська, підтримав їх ідею депутат міської ради від політичної партії «Рідне місто» Олександр Шамардін.

2018
Олександр Шамардін завітав до дитячого будинку "Наш дім"
29.12.2018
Олександр Шамардін, як завжди за традицією перед новорічними святами, завітав до вихованців будинку сімейного типу "Наш дім" та привітав їх з прийдешніми новорічними святами.
"Там живуть чуйні діти, з якими завжди приємно спілкуватися. Відчувається, що вони дуже дружні та ввічливі. Так хочеться, щоб усі їх мрії здійснилися! Частину озвучених дітьми бажань, з того, що можу здійснити, взяв собі на замітку для реалізації у наступному році! Мрії таких світлих дітей мають збуватися!", - наголосив після поїздки Олександр Шамардін.
Олександр Шамардін відвідав психоневрологічний інтернат
29.12.2018
Сьогодні депутат міської ради Олександр Шамардін за традицією завітав до психоневрологічного інтернату, що на Кущівці, щоб привітати з Новим роком та Різдвом Христовим стареньких, які там перебувають.

"Щороку я, незважаючи на зайнятість чи передноворічні клопоти, приїжджаю до них перед святами, щоб поспілкуватися, а також організовую невеликий концерт з подарунками. Приємно, що на мій приїзд чекали і зустріли в дуже гарному настрої, з особливими та справді щирими побажаннями. Впевнений, що їх можна отримати, якщо робити хороші вчинки постійно, а не лише тоді, коли це вигідно", - наголосив Олександр Шамардін.
Депутати "Рідного міста" вручили школярам новорічні подарунки
28.12.2018
Депутати фракції «Рідне місто» привітали школярів НВО №1, ЗОШ № 2, 12, 24, ДНЗ №37 "Ластівка" та НВК "Кіровоградський колегіум" з новорічними святами! Діти з малозабезпечених сімей, діти з інвалідністю, діти учасників АТО, сироти та обдаровані школярі отримали новорічні подарунки.

Олександр Шамардін, Катерина Шамардіна та Тетяна Волкожа побажали усім здоров'я, здійснення бажань у новому році, гарних оцінок, сімейного добробуту та миру. Школярі радо поспілкувалися з депутатами та розповіли про свої побажання для покращення навчальних закладів.

Новорічні подарунки від депутатів "Рідного міста" та секретаря міської ради Андрія Табалова отримають діти пільгових категорій, які проживають на мікрорайонах Велика Балка, Завадівка, Катранівка та Кущівка. Також подарунки було передано для привітання дітей з інвалідністю, які отримують корекційну допомогу на базі Інклюзивно-ресурсного центру в Кропивницькому під час Різдвяного свята.
У сквері Покровському відкрили традиційну новорічну ялинку
25.12.2018
Традиційно у сквері Покровському під Новий рік відкрили святкову ялинку! І навіть хурделиця не завадила справжньому святу для дітей, адже Дід Мороз та Снігуронька розвагами зігріли малечу та подарували гарний настрій, а потім усі діти отримали солодкі подарунки.

Свято організували депутати фракції «Рідне місто» Олександр Шамардін, Катерина Шамардіна та Тетяна Волкожа. Вони привітали усіх присутніх з Рідзвом Христовим та прийдешнім Новим роком. Побажали миру, злагоди, здоров'я та здійснення усіх заповітних бажань, які можна загадати у новорічну ніч!
Депутати "Рідного міста" прозвітували перед виборцями
22.12.2018
Депутати виборчого округу №40 Катерина Шамардіна, №32 Тетяна Волкожа та №34 Олександр Шамардін прозвітували про свою депутатську діяльність та роботу фракції у 2018 році. Послухати звіт прийшло понад 300 жителів мікрорайонів, якими опікуються – Катранівки, Кущівки, Великої Балки, Завадівки та центру міста.

"Надзвичайно приємно було почути теплі слова та отримати високу оцінку моєї діяльності та депутаток фракції Катерини Шамардіної та Тетяни Волкожі. Я, у свою чергу, подякував усім депутатам районної ради, головам квартального комітету, завідувачам будинків та активним жителям за підтримку та співпрацю, адже саме їх активність підштовхує до нових цілей та завдань, які треба реалізувати", - говорить голова фракції "Олександр Шамардін.
Депутати міської ради проголосували за бюджет міста на 2019 рік
21.12.2018
Депутати міської ради погодили бюджет міста на 2019 рік. Його доходи, за прогнозами фінансистів, складатимуть 2 686 280 359 гривень, видатки - 2 692 505 684 гривень.

Проект бюджету розглядали на майже всіх постійних депутатських комісіях, засіданні виконавчого комітету, двічі - на "бюжетній" депутатській комісії. Також керівники фракцій провели додаткові консультації з керівником фінансового управління Любов Бочковою перед розглядом проекту бюджету на сьогоднішньому сесійному засіданні.

За бюджет, з урахуванням пропозицій "бюджетної" комісії, проголосувало 35 депутатів. Депутати фракції "Рідне місто" голосували у повному складі.
У Кропивницькому запропонували встановити меморіальну дошку Маргариті Борисовій
20.12.2018
Міжфракційне об`єднання "Рівні можливості", яке очолює Катерина Шамардіна, продовжує діяльність по вшануванню пам`яті видатних жінок нашого міста.

На сьогоднішньому засіданні сесії Міської ради м. Кропивницького депутати підтримали колективний запит, ініційований депутатками МФО «Рівні можливості», щодо встановлення меморіальної дошки Маргариті Миколаївні Борисовій, директорці НВК «Кіровоградський колегіум» з 1986 по 2008 рік, на приміщенні головного корпусу закладу.

"Безумовно, Маргарита Миколаївна є тією жінкою, яка заслуговує на відзначення за її внесок в розвиток галузі освіти міста, її педагогічну діяльність, активну громадську і життєву позиції!", - наголосила Катерина Шамардіна.
У Центрі соціальної реабілітації дітей з інвалідністю
розпочалися новорічні свята
18.12.2018
Олександр Шамардін, як голова піклувальної ради Центру, відвідав свято до Дня Святого Миколая, який влаштували педагоги та члени піклувальної ради для вихованців Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.

"Так приємно бачити дітей щасливими і спостерігати за тим, як педагоги самовіддано працюють з ними. Діти та викладачі підготували насичену програму, а після концерту отримали від мене та секретаря міської ради Андрія Табалова солодкі подарунки", - наголосив під час заходу Олександр Шамардін.
Активісти МГО "Рідне місто" дослідили чи проявляється булінг в школах
11.12.2018
У Кропивницькому чимало школярів страждає від проявів булінгу. Це показало анонімне опитування в рамках проекту «Стоп шкільний терор», яке провели в 10 школах міста та презентували під час психолого-педагогічного семінару для педагогів, батьків та дітей в НВК «Кіровоградський колегіум» сьогодні, 11 грудня.

«У зв'язку з тим, що у школах міста почастішали випадки насилля, командою Молодіжного об'єднання «Рідне місто» було вирішено розробити програму «Стоп шкільний терор». Програма має на меті ознайомити учасників з причинами виникнення булінгу, впливу цього явища на окрему особистість і учнівський колектив в цілому, опрацювання практичних методів виявлення постраждалих та булерів, методів профілактики і втручання», - наголосила голова ГО «Молодіжне об'єднання «Рідне місто» Катерина Шамардіна під час презентації проекту «Стоп шкільний терор».

В анонімному анкетуванні «Насильство та його прояви в учнівському середовищі» взяло участь 2055 дітей віком від 9 до 15 років. Опитування показало, що найбільше від булінгу потерпають діти у віці 9-11 років. 39% опитаних страждають від насилля і близько 80 % були свідками булінгу в школі.
Найчастіше діти зазнають цькування у школі (46 %) та на вулиці (40 %).

Захід, присвячений проблематиці булінгу в школах, організувало управління освіти Міської ради міста Кропивницького. Команда ГО «МО «Рідне місто» виступила партнерами заходу.

Ознайомитись із результатами анкетування можна за посиланням: https://drive.google.com/open…
Роз'яснення щодо укладання охоронних договорів на об'єкти культурної спадщини міста Кропивницького та іншої відповідальності за порушення пам'яткохоронного законодавства
29.11.2018
Виконавчий комітет міської ради Кропивницького затвердив Порядок оформлення документів щодо застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про охорону культурної спадщини. Враховуючи, що наше місто має історичний ареал і його центральна частина, в більшості, забудована старими будівлями, які є пам'ятками архітектури, орган охорони культурної спадщини повинен укласти з власниками, балансоутримувачами, користувачами об'єктів культурної спадщини охоронні договори відповідно до законодавства України.


Статтею 23 Закону України «Про охорону культурної спадщини» передбачено, що усі власники пам'яток, щойно виявлених об'єктів культурної спадщини чи їх частин або уповноважені ними органи (особи), незалежно від форм власності на ці об'єкти, зобов'язані укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронний договір. При цьому, відсутність охоронного договору не звільняє особу від обов'язків, що випливають із вищевказаного Закону.

На території міста Кропивницького спеціально уповноваженим органом з питань охорони культурної спадщини є управління містобудування та архітектури Міської ради міста Кропивницького.

Відповідальність юридичних осіб за порушення законодавства про охорону культурної спадщини передбачена статтею 44 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Відповідний орган охорони культурної спадщини накладає на юридичну особу, яка є власником або уповноваженим ним органом чи замовником робіт, такі фінансові санкції:

- за проведення будь-яких незаконних робіт, що можуть завдати або завдали шкоди пам'ятці, її території, охоронюваній археологічній території, охоронним зонам, історичним ареалам населених місць, - у розмірі від тисячі до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- за недодержання вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання, реставрації, реабілітації пам'яток, у тому числі тих вимог, що передбачені охоронними договорами, умисне доведення їх до стану руйнації - у розмірі від тисячі до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- за неподання, несвоєчасне подання або подання явно недостовірної інформації про виявлені у процесі земляних, будівельних, шляхових, меліоративних та будь-яких інших робіт об'єкти культурної спадщини - у розмірі від ста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- за ухилення власника пам'ятки або уповноваженого ним органу від підписання охоронного договору або за порушення ним режиму використання пам'ятки - у розмірі від ста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порядок застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про охорону культурної спадщини регламентується статтею 45 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Так, згідно статті 45 вищевказаного Закону, фінансові санкції, передбачені статтею 44 Закону, накладаються керівником, заступниками керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим, головою чи заступником голови обласної, районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, головою чи заступником голови відповідної місцевої ради після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 44 цього Закону, особою, уповноваженою органом охорони культурної спадщини, складається акт. Керівник юридичної особи, стосовно якої складено акт, протягом трьох днів з моменту отримання акта може подати письмові пояснення до нього. Акт разом з іншими документами, що стосуються справи, у десятиденний термін з моменту складення акта надсилається посадовій особі, яка має право накладати фінансові санкції.

Також, Закон України «Про охорону культурної спадщини» роз'яснює і адміністративну відповідальність за порушення вимог цього Закону.

Згідно статті 46 Закону, за ухилення від підписання охоронних договорів на пам'ятки, порушення режиму використання пам'ятки, порушення режиму історико-культурного заповідника чи історико-культурної заповідної території, проведення ремонтних, реставраційних, реабілітаційних робіт на пам'ятці, зміну призначення пам'ятки, її частин та елементів, здійснення написів, позначок на ній, на її території та в її охоронній зоні без письмового дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини, ухилення від передачі в установленому порядку знайдених під час археологічних розвідок, розкопок рухомих предметів, пов'язаних з нерухомими об'єктами культурної спадщини, на постійне зберігання до музеїв (державних фондосховищ), у яких зберігаються музейні предмети і музейні колекції, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України, а також за невиконання законних вимог посадових осіб органів охорони культурної спадщини щодо усунення порушень вимог законодавства про охорону культурної спадщини або створення перешкод для їх діяльності винні особи притягаються до адміністративної відповідальності відповідно до закону.

Провадження у справах про адміністративні правопорушення для фізичних осіб здійснюється відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Так, згідно статті 92 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини:

- ухилення від підписання охоронних договорів на пам'ятки культурної спадщини;

- порушення режиму використання пам'ятки культурної спадщини;

- порушення режиму історико-культурного заповідника чи історико-культурної заповідної території; проведення ремонтних, реставраційних, реабілітаційних робіт на пам'ятці культурної спадщини, зміна призначення пам'ятки культурної спадщини, її частин та елементів, здійснення написів, позначок на ній, на її території та в її охоронній зоні без письмового дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини;

- ухилення від передачі в установленому порядку знайдених під час археологічних розвідок, розкопок рухомих предметів, пов'язаних з нерухомими об'єктами культурної спадщини, на постійне зберігання до музеїв (державних фондосховищ), у яких зберігаються музейні предмети і музейні колекції, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відшкодування шкоди, завданої пам'яткам, регламентується статтею 47 Закону України «Про охорону культурної спадщини», а саме застосування фінансових санкцій, адміністративних стягнень або кримінального покарання не звільняє винного від обов'язку відшкодувати шкоду, завдану власникові пам'ятки або уповноваженому ним органові, особі, яка набула права володіння, користування чи управління пам'яткою, охоронюваною археологічною територією. Шкода, завдана власникові пам'ятки або уповноваженому ним органові, особі, яка набула права володіння, користування чи управління пам'яткою, охоронюваною археологічною територією, відшкодовується відповідно до закону.

Юридичні і фізичні особи, які завдали шкоди пам'яткам, їхнім територіям (у тому числі незаконним будівництвом), зобов'язані відновити пам'ятки та їхні території, а якщо відновлення неможливе - відшкодувати шкоду відповідно до закону.
Деталі можна отримати за адресою:
вул. Велика Перспективна, 41, Управління містобудування та архітектури Міської ради міста Кропивницького, каб.323
тел.: +38-0522-22-59-55
У Кропивницькому обговорили приєднання міста до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад
28.11.2018
Рівність жінок і чоловіків є одним з основних прав усіх громадян та фундаментальною цінністю будь-якої демократичної держави. Щоб досягти цього, таке право має бути не тільки юридично визнаним, але й ефективно застосовуватися до всіх аспектів життя: політичного, економічного, соціального і культурного.

Одним з кроків на шляху до досягнення гендерної рівності є приєднаня до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

Хартію у 2004 році розробила Рада європейських муніципалітетів і регіонів (РЄМР). Хартія, підтримана Європейською комісією, закликає місцеві та регіональні органи самоврядування взяти на себе зобов'язання використовувати наявні повноваження і партнерства для досягнення більшої рівності своїх громадян.

Підписання Хартії дозволяє органам місцевого самоврядування публічно продемонструвати відданість принципам гендерної рівності, міська влада визнає, що право на рівність жінок і чоловіків є фундаментальною передумовою демократії, і що демократичне суспільство не може дозволити собі ігнорувати навички, знання, досвід і креативність жінок.

Для обговорення можливості приєднання нашого міста до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад сьогодні відбувся круглий стіл, на якому були присутні депутатки Мської ради м.Кропивницького Катерина Шамардіна, Анна Ніжнікова, Валентина Яремчук та депутат Вадим Дрига, заступниця міського голови Наталія Дзюба, керівниця Кіровоградської Асоціації "Громадські ініціативи" Люба Лук'янцева, членкиня команди Team Europe Кропивницький Вікторія Талашкевич, керівниця кропивницького представництва Асоціації жінок України "Дія" Юлія Шкурупій та інші представниці громадського сектору, а також представники і представниці виконавчих органів міської ради та ЗМІ.

Спаціальною гостею заходу була Светлана Ходакова - експертка з м.Вінниця, голова правління ГО "Відкрите суспільство", яка поділилася досвідом Вінниці - першого міста в Україні, що приєдналося до Хартії.
На капітальний ремонт дороги провулку Середній передбачено фінансування з держбюджету
27.11.2018
Сьогодні на сесії міської ради проголосували за зміни та доповнення до заходів щодо забезпечення виконання Програми дорожнього господарства та безпеки руху в місті Кропивницькому, які стосувалися фінансування капітального ремонту провулку Середнього від вул. Генерала Родимцева до вул. Кримської (з виготовленням проектно-кошторисної документації).

Дані зміни пов'язані з надходженням субвенції з державного бюджету, згідно розпорядження Кабінету Міністрів України. Відтак на капітальний ремонт провулку Середній передбачено співфінансування: з держбюджету - 1 450 000 грн, а з бюджету розвитку міста - 43 500 грн.

Дане фінансування стало можливим завдяки роботі Народного депутата України Олександра Горбунова, який вніс дану пропозицію і вона була підтримана у Кабміні.

Я неодноразово наголошував, що ця дорога для мікрорайону Кущівка є дуже важливою, адже нею ходять діти з Катранівки та Кущівки до старшої школи №1. Її ремонт мали зробити у цьому році, але через брак фінансування не було виконано навіть ПКД.

Зважаючи на важливість реалізації цього об'єкта, депутат міської ради Олександр Шамардін звернувся до Олександра Горбунова з пропозицією передбачити фінансування в держбюджеті, оскільки у минулому році за кошти субвенції було виконано ремонт прибудинковоі території на окрузі депутатки фракції «Рідне місто» Тетяни Волкожі. Тепер управління ЖКГ має замовити проектно-кошторисну документацію і навесні мають розпочатися роботи.
На Великій Балці з'явився новий пішохідний перехід через річку Біянка
25.11.2018
Проект виконали у рамках реалізації проектів Громадського бюджету міста. Він стосувався ремонту пішохідного переходу через річку Біянка на провулку Катранівський.

Цим переходом користується чимало жителів, а діти ходять до садочку та шкіл. Щороку своїми силами його ремонтував Олександр Шамардін, але останнього часу він перебував в аварійному стані і простому поточному ремонту вже не підлягав.

Депутат міської ради Олександр Шамардін, секретар міської ради Андрій Табалов, депутатка міської ради Катерина Шамардіна, голова квартального комітету Раїса Цибулько та активні жителі мікрорайону привітали Вікторію Малюк з реалізацією проекту, подякували за ініціативність та співпрацю, побажали їй ще більше гарних ідей та вдалих реалізацій.

Вартість проекту становить 90 тисяч гривень. Реалізацією займався ФОП Збутський К.М., який за місяць встановив нову конструкцію і під час проведення робіт тісно співпрацював з людьми та зробив перехід, на їх прохання, на 6 метрів довшим від того, який пропонувався по проекту.

"Чудово, коли на мікрорайонах є активні люди, які турбуються за свої території та хочуть покращити місця, де проживають. Вчергове це нам довела жителька мікрорайону Велика Балка Вікторія Малюк, яка проініціювала подання проекту на Громадський бюджет міста, потім проагітувала та перемогла", - наголосив Олександр Шамардін.
Депутати фракції "Рідне місто" провели зустріч з жителями будинків №81 та 81-а по вулиці Генерала Родимцева
24.11.2018
Сьогодні депутати міської ради Катерина Шамардіна та Олександр Шамардін провели зустріч з мешканцями будинків №81 та 81-а по вулиці Генерала Родимцева.

Нещодавно у дворі будинку №81 поклали новий асфальт, виконавши капітальний ремонт прибудинкової території, а також зараз робиться капітальний ремонт покрівлі будинку №81-а. На ці роботи з міського бюджету витратили понад 1 млн 300 тисяч грн. Покрівля та прибудинкова територія будинків давно потребували ремонтів. Щодо необхідності проведення капітального ремонту даху на будинку №81-а неодноразово наголошувало керівництво ЖЕО №2, з яким тісно співпрацюють депутати.

Під час зустрічі Олександр Шамардін наголосив, що у 2019 році планується капітальний ремонт прибудинкової території будинку №81-а та капітальний ремонт покрівлі будинку №81. Також серед пропозицій, які подала Катерина Шамардіна до Головного управління житлово-комунального господарства, є заміна внутрішньобудинкових комунікацій у цих двох будинках. Мешканці розповіли про інші проблеми, які потребують вирішення, тому депутати запропонували зустрітися ще раз за тиждень, щоб обговорити їх з представниками комунальних підприємств.
Керівництво міського відділу поліції ГУНП в області зустрілися з головами квартальних комітетів мікрорайонів Кущівка, Катранівка та Завадівка
08.11.2018
У Кропивницькому на мікрорайоні Кущівка відбулася перша зустріч керівництва міського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області з головами квартальних комітетів.

У зустрічі також взяли участь секретар міської ради Андрій Табалов, депутат одного з округів мікрорайону Олександр Шамардін, начальник спеціалізованої інспекції Андрій Максюта, керівник ЖЕО №2 Людмила Марченко та дільничні інспектори з мікрорайонів Кущівки, Катранівки і Великої Балки.

В ході зустрічі голови квартальних комітетів озвучили проблеми, які турбують мешканців мікрорайону: вандалізм та крадіжки на дитячих майданчиках, цвинтарях і зупинках громадського транспорту, наркоманія та порушення громадського порядку. Жінки просили, щоб дільничні інспектори більше уваги приділяли мешканцям, робили обходи своїх територій, знайомились із людьми, вивчали їхні проблеми, проводили виховні бесіди з підлітками. За словами квартальних, такі заходи підвищуватимуть авторитет дільничних в очах громади. Усі скарги та побажання правоохоронці записали та пообіцяли взяти в роботу. Депутат міської ради Олександр Шамардін у свою чергу запропонував місце для прийому дільничим громадян - локальну громадську приймальню в будинку №7 по вулиці Хабарівська.
Ще один проект Громадського бюджету реалізовано на Кущівці-Катранівці
31.10.2018
Сьогодні, 31 жовтня, на мікрорайоні Кущівка, частина якого межує з мікрорайоном Катранівка, відбулося відкриття спортивного майданчика у рамках проекту «Футбольному району – свій стадіон!». Авторка проекту Ольга Остапець – місцева активна жителька та завідувачка будинку.

Вартість реалізації проекту – 120 тисяч гривень. Виконали роботи спеціалісти ПОГ Кропивницького учбово-виробничого товариства сліпих. На ці гроші встановили паркан, футбольні ворота, гімнастичний комплекс, три вуличні тренажери, лави та урну для сміття.

Мініфутбольне поле облаштовано на прохання дітей, тому що вони на тому місці постійно грають у футбол, а от тренажери замовили люди старшого віку. Щоб м'яч не вилітав на дорогу, спеціально продумали високий паркан з сітки.

На відкритті майданчика були присутні авторка проекту, секретар міської ради Андрій Табалов, депутати міської ради Олександр Шамардін та Тетяна Волкожа.

Представники обласного центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» спільно з учнями школи №1 провели відкрите тренування та футбольний турнір. Від Олександра Шамардіна переможці отримали футбольний м'яч.
У Кропивницькому розробляють Програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
25.10.2018
Сьогодні, 25 жовтня, депутатки МФО "Рівні можливості" Катерина Шамардіна, Тетяна Волкожа, Анна Ніжнікова, Валентина Яремчук та Лілія Матяшова провели робочу зустріч з Дзюбою Наталією Євгенієвною, заступницею міського голови, уповноваженою особою з питань рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та керівниками управлінь міської ради.

Темою зустрічі стала розробка міської Програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2023 року в м. Кропивницькому. За основу програми взято Стратегію гендерної рівності Ради Європи та Державну соціальну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року. Попереду ще робота по наповненню проекту програми заходами і пропозиціями, що надійдуть від управлінь міської ради та ознайомлення з ним громадськості.

Посилання на проект Програми: https://docs.google.com/…/1B1Sk9kQYZkXjaDxs-m6fatvMmjQ…/edit
У Кропивницькому розробляють Програму боротьби з амброзією
23.10.2018
В нашому місті оголошено війну одному з найнебезпечніших для людини карантинних бур'янів-алергенів - амброзії.
23 жовтня відбувся круглий стіл з обговорення першої міської програми боротьби з амброзією, зібраний за ініціативи депутатки міської ради Катерини Шамардіної.

За основу було вирішено взяти вже розроблену Програму боротьби з амброзією полинолистою на території міста, яку депутатка подавала на розгляд ще в 2016 році. Ознайомитись можна за посиланням https://docs.google.com/…/1ttpVoxNTxQc28tl_Hu6_o6V9_c…/edit…

Тепер в управлінні ЖКГ створять робочу групу, яка збиратиме пропозиції до програми, доопрацює її, після чого програма буде готовою до розгляду депутатами. Також під час засідання домовилися, що зберемося ще раз для ознайомлення з узагальненою версією міської програми, але вже з головами територіально найближчих селищних рад та ОТГ, які межують з містом.

"Хочу подякувати всім, хто знайшов час його відвідати. Я приємно вражена тим, що небайдужих і зацікавлених у вирішенні проблеми з амброзією людей виявилося досить багато. Обговорення пройшло, як на мене, жваво та плідно, оскільки прозвучало немало пропозицій до програми", - наголосила Катерина Шамардіна.
На Кущівці відсвяткували свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника України
14.10.2018
Ініціювали святкування активні жителі вулиці Хабарівська спільно з депутатом Подільського району від політичної партії "Рідне місто" Василем Балаканом. Підтримав цю пропозицію депутат міської ради Олександр Шамардін.

Жителі мікрорайону висадили катальпи, туї та ялинку. Потім усі дружно зварили козацький куліш та компот. Для гостей свята виступили учні школи №1, а потім на всіх чекав сюрприз – показовий виступ та майстер-клас з приборкання козацького батога, який провів Аркадій Овчаренко.
У Кропивницькому на Кущівці з'явився ще один
сучасний спортивний майданчик
05.10.2018
На мікрорайоні Катранівка реалізовано проект "Облаштування спортивного комплексу "У здоровому тілі – здоровий дух", який переміг у 2017 році в рамках Громадського бюджету міста.

Авторка проекту – місцева жителька Валентина Трубчанінова. Вартість реалізації – 140 000 грн. На ці гроші встановили футбольні ворота та високий металевий паркан поблизу поля, щоб м'ячі під час гри не вилітали на дорогу, два вуличні тренажери, гімнастичний комплекс, лави та урни для сміття. Виготовили та встановили усі елементи працівники ПОГ Кропивницький УВП УТОС.

На відкритті майданчика авторка проекту подякувала усім присутнім за підтримку, натомість, директор департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Міської ради міста Кропивницького Андрій Паливода та депутат міської ради Олександр Шамардін подякували Валентині Трубчаніновій за таку ініціативу та вручили подяки з символічним подарунком на згадку про Громадський бюджет.

Дітям комплекс сподобався. Про свої враження вони розповіли під час урочистої частини та подякували за такий спортивний майданчик, а потім позмагалися у підтягуваннях, вправах з гирями, на брусах та пограли в футбол. Найспортивніші підлітки отримали від Олександра Шамардіна подарунки, а усі присутні – морозиво.
Олександр Шамардін завітав до психоневрологічного інтернату,
що на Кущівці
01.10.2018
Сьогодні, 1 жовтня, у всьому світі відзначають Міжнародний день людей похилого віку. Як завжди, традиційно, у цей день Олександр Шамардін завітав до психоневрологічного інтернату з геріатричним відділенням, який розташований на Кущівці та в якому перебувають самотні пенсіонери і люди з інвалідністю. Щоб якось відволікти їх від буденності, для них підготували виступ аматорського колективу «Вербиченька» та солодощі. Також Олександр Сергійович, на прохання керівництва лікувального закладу, забезпечив інтернат лінолеумом до актової зали.

«З 2010 року, відколи мене обрали депутатом, я постійно приїжджаю до інтернату. Тут перебувають люди поважного віку, які потребують постійної уваги, а я пам'ятаю про людей, яким потрібна підтримка. Завжди приїжджаю на свята та у визначні дні, а не лише тоді, коли це вигідно», - наголосив Олександр Шамардін.
В сквері Покровському відсвяткували День мікрорайону
14.09.2018
Традиційно до Дня міста захід організували представники політичної партії «Рідне місто».

Олександр Шамардін, Катерина Шамардіна та Тетяна Волкожа привітали усіх присутніх з прийдешнім Днем міста та вручили подяки жителям Кущівки, Завадівки, Великої Балки та Катранівки за активну участь у розбудові мікрорайонів та за співпрацю – авторам проектів Громадського бюджету міста, головам та членам квартальних комітетів, активним мешканцям.

Відкрив свято хореографічний ансамбль «Анюта», під керівництвом Анни Ніжнікової. Також виступили боксери – чемпіони України в різних категоріях, яких тренує старший тренер збірної області з боксу Віктор Саласенко. На концерт підготували свої пісенні номери і місцеві таланти – учні загальноосвітніх шкіл №1 та 2, вихованці ДНЗ №37 «Ластівка».

Для гостей свята було підготовлено кілька розважальних локацій. Діти могли пограти з аніматором, відвідати майстер-класи з хенд-мейд під керівництвом місцевих майстринь, розважитися на надувній гірці, зробити зачіску та боді арт. Поряд з дитячим майданчиком розмістилася виставка дитячих малюнків «Рідне місто очима дітей». На спортивному майданчику спеціалісти управління молоді та спорту міської ради та міського центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» провели спортивні розваги. Квартальні комітети підготували для усіх охочих домашню випічку та вареники. Усі розваги та пригощання були безкоштовними, однак стояли скриньки у які збирали кошти на лікування учня 2 класу ЗНЗ №1 Андрія Диренка, у якого діагностовано ембріональну рабдоміосаркому. Усього вдалося зібрати 1486 гривень. Кошти будуть передані батькам дирекцією школи. На території скверу також відбулася виставка-ярмарка виробів ручної роботи від кропивницьких майстринь та солодощів від майстерні «Веселі карамелі».

У цьому році для дітей організатори підготували подарунок – квадрокоптер. Його можна було виграти, взявши участь у лотереї. Для цього потрібно було заповнити спеціальну анкету та вкинути її в лототрон. Щоб ніхто не сумнівався у чесності розіграшу, щасливий квиток дістав маленький хлопчик Михайлик, а пощастило з виграшем учню 7 класу ЗНЗ №1 Івану Прозорову, який мріяв про власний дрон.

Завершив вечір виступ гурту «Ефір», який заспівав кавер-версії відомих українських гуртів та власні треки. В кінці вечора усіх присутніх пригостили морозивом.

Більше фото в альбомі.
На мікрорайоні Кущівка з'явився сучасний спортивний майданчик
13.09.2018
12 вересня, відбулося його відкриття.

Встановлення вуличних тренажерів з спеціальним накриттям стало можливим завдяки перемоги проекту «Облаштування спортивного майданчика на Кущівці» у рамках Громадського бюджету міста в 2017 році. Авторка проекту – місцева жителька Тетяна Лозова. Вартість реалізованого проекту – 140 тисяч гривень. Встановили його у дворі багатоповерхівок по вулиці Хабарівська.

На свято прийшло чимало мешканців мікрорайону, переважно діти та молодь. Також були присутні міський голова Андрій Райкович, директор Департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міської ради Андрій Паливода, начальник управління молоді та спорту міської ради міста Кропивницький Сергій Колодяжний, депутати міської ради Олександр Шамардін, Катерина Шамардіна та Тетяна Волкожа, а також виконавець робіт, керівник підприємтва УТОС Вадим Савченко.

Андрій Райкович та Олександр Шамардін привітали Тетяну Лозову та подякували Вадиму Савченко, вручивши подяки за активність та вдалу реалізацію ідеї. Після урочистого відкриття, вчитель фізичного виховання загальноосвітньої школи №2 Петро Армашов разом з чемпіонкою з художньої гімнастики Дариною Башинською розповіли та показали, як правильно користуватися тренажерами та на які групи м'язів вони розраховані.

Потім – спортсмени комплексу «Fight Baza» провели показове тренування з кросфіту, щоб заохотити молодь в подальшому займатися спортом. Свою фізичну підготовку продемонстрували і старшокласники ЗОШ №2, виконавши акробатичний номер вболівальників.

Після урочистостей на футбольному полі пройшов турнір з футболу між старшокласниками ЗОШ №1 та 2, а також змагання з шашок та настільного тенісу. Усі переможці отримали подарунки від депутата міської ради Олександра Шамардіна та міського центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх».
На мікрорайоні Завадівка з'явився сучасний дитячий ігровий майданчик
08.09.2018
Встановлення дитячого майданчика стало можливим завдяки перемозі проекту «Облаштування дитячого ігрового майданчика «Завадівський» у рамках Громадського бюджету міста у 2017 році! Авторкою ідеї є молода мама, жителька мікрорайону Ірина Борщенко.

Незважаючи на погіршення погоди, на урочисте відкриття майданчика зібралися діти та їх батьки. Ірина Борщенко підготувала для дітей солодощі, а депутати фракції «Рідне місто» організували свято – дискотеку та морозиво.

З вітальним словом звернулися Директор Департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міської ради Андрій Паливода та депутати міської ради Олександр Шамардін, Тетяна Волкожа та Катерина Шамардіна. Авторка проекту на згадку про громадський бюджет отримала сувенірний подарунок. Ірина Борщенко, у свою чергу, подякувала усім жителям мікрорайону за підтримку.

Бюджет проекту склав 149 000 гривень. На ці гроші встановлено огородження, ігрові елементи та проведено благоустрій території.
Олександр Шамардін привітав особливих першокласників з Днем знань
30.08.2018
Голова піклувальної ради Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Олександр Шамардін привітав вихованців закладу з початком навчального року. Двоє дітей, які перебувають в Центрі, цьогоріч йдуть до 1 класу, саме тому для них підготували подарунки – енциклопедії та набори для творчості. Вихованці для гостей заходу підготували концерт, а потім на дітей від вихователів чекав сюрприз – шоу мильних бульбашок.

Наприкінці святкового заходу Олександр Шамардін разом з керівницею закладу Лілею Місюнею оглянув умови в яких перебувають діти в Центрі соціальної реабілітації дітей з інвалідністю. Наразі тут облаштовують одну з спальних кімнат, а також оздоблюють стіни закладу авторськими малюнками.
На Кущівку та Катранівку поїхали міські автобуси
24.08.2018
Довгоочікувані автобуси №130а вийшли на маршрут до Дня Незалежності України!

Два нових автобуси середньої місткості почали їздити за наступною схемою:

Катранівка: вул. Генерала Родимцева, Преображенська, Петропавлівська, Гоголя, Кропивницького, Шевченка, Арсенія Тарковського, Гоголя, Велика Перспективна, Євгена Маланюка, Полтавська, пров. Об'їзний, вул. Короленка, Холодноярська.

Лелеківка: вул. Холодноярська, Короленка, пров. Об'їзний, вул. Полтавська, Євгена Маланюка, Велика Перспективна, Преображенська, Генерала Родимцева.

Відповідна схема руху була попередньо обговорена з головами квартальних комітетів, завідувачами будинків, депутатами фракції "Рідне місто" Олександром та Катериною Шамардіними і керівником управління транспорту та зв'язку Олександром Вергуном, тож вона є зручною для жителів Катранівки та Кущівки, адже враховані усі пропозиції.
У Кропивницькому відкрили пам'ятний барельєф Ганні Дмитрян
09.07.2018
Ганна Дмитрян - благодійниця, яка заснувала лікарню Святої Анни.

На виготовлення та встановлення барельєфу витратили 10 000 грн. Гроші збирали серед небайдужих містян на різноманітних масових заходах та через соцмережі членькині асоціації жінок України "Дія". Підтримала намір громадських активісток вшанувати Ганну Дмитрян депутатка міської ради, голова міжфракційного жіночого об'єднання у міській раді "Рівні можливості" Катерина Шамардіна.

"Історична постать Ганни Дмитрян безумовно є значима. Дуже гарна ініціатива і її треба розвивати – знайомити містян з іншими видатними жінками, які зробили внесок в історію, але, на жаль, поки не відзначені", - наголосила під час урочистостей Катерина Шамардіна.
На Кущівку та Катранівку поїдуть нові автобуси
06.07.2018
На мікрорайон Катранівка та Кущівка вже у кінці серпня поїде два нових автобуса середньої місткості №130-а. Щоб обговорити варіанти оптимальної схеми руху та графіків, депутати міської ради фракції «Рідне місто» Олександр Шамардін та Катерина Шамардіна двічі зустрілися з головами квартальних комітетів та завідувачами багатоповерхівок.

Після першої такої зустрічі усі пропозиції було надано на опрацювання до управління транспорту та зв'язку. Серед них погоджено кінцеву зупинку на СТО-1, далі автобус мав рухатися по вулиці Генерала Родимцева, Кропивницького, Шевченка, Великій Перспективній, Полтавській, Короленка та подовжено до Лелеківського кладовища. Однак згодом, після консультацій з громадськістю, думки розділилися і частина жителів почала просити, щоб автобус курсував до вулиці Гоголя, оскільки багато дітей їздить до центральних шкіл та садочків.

Після жвавого обговорення учора на зустрічі з керівником транспортного управління Олександром Вергуном був віднайдений компроміс. І автобуси почнуть рухатися, у разі затвердження схеми руху, в такому напрямі: СТО-1, Родимцева, Преображенська, Кропивницького, Шевченка, Арсенія Тарковського, Гоголя, Велика Перспективна, Полтавська, Короленка, Холодноярська.

«Дуже добре, що активні жителі мікрорайонів проявили інтерес до такого важливого питання, як схема руху автобусів. Воно викликало жваве обговорення та дискусію. В нас вже є досвід коригування маршрутів №123 та 103. Щоб такого не відбувалося після запуску автобусів на маршрут, вирішили погодити з людьми схему руху до початку їх курсування. Дякую керівникові управління транспорту та зв'язку Олександру Вергуну за те, що дослухається до пропозицій та побажань громади», - наголосив Олександр Шамардін.
Олександр Шамардін провів ряд зустрічей на Вокзальній 64-а
05.07.2018
Передумовою зустрічей стали звернення учасника АТО, який проживає поряд, до депутатів під час засідання земельної комісії, з вимогою розібратися в конфліктній ситуації, що склалася на мікрорайоні.

Жителі будинку №64а по Вокзальній, які одні із перших оформили ОСББ в місті, вирішили загородити свою територію парканом. Під час зустрічі з'ясувалося, що ОСББ має державний акт на право постійного користування землею і огорожу там поставили у межах земельної ділянки. Також передумовою стали заходи безпеки – нещодавно в одному з під'їздів стався напад на дівчинку-підлітка, нападника зафіксували камери відеоспостереження, які теж встановили за рахунок ОСББ. Жителі ж сусідніх будинків виступили проти огорожі, оскільки звикли ходити навпростець через двір.

Аби розібратися у ситуації, на першій зустрічі Олександр Шамардін запропонував зустрітися повторно, щоб проконсультуватися з спеціалістами із земельних, архітектурних та з ЖКГ питань. З'ясувалося, що порушення відсутні, оскільки законодавством не врегульовано такі ситуації. Втім оскільки в ОСББ є оформлена земельна ділянка, а паркан кваліфікується як мала архітектурна форма, то більшість думок фахівців зійшлася на тому, що нічого протизаконного в діях жителів ОСББ немає.

Під час повторних зборів була також заступниця начальника управління ЖКГ Тетяна Савченко, яка зафіксувала та взяла в роботу скарги найближчих будинків стосовно відсутності тротуарів на деяких ділянках вулиці, де громада могла б зручно обходити паркан. Тетяна Савченко повідомила, що капітальний ремонт прибудинкової території сусіднього будинку наразі є в галузевій програмі і під час проектування усі доріжки можна передбачити. Саме тому Олександр Шамардін запропонував людям зустрітися ще раз для обговорення, але вже спільно з депутатом, який закріплений за округом – Сергієм Горбовським.

"Думаю, що конструктивний діалог в нас вийшов і вкотре переконуюся, що невирішених питань не буває. Завжди можна віднайти компроміс, щоб усі сторони конфлікту були задоволені. Однак це можливо за умови, якщо відхилити політику та провокації", - наголосив Олександр Шамардін.
В сквері Покровському відбувся танцювальний вечір
для людей поважного віку

16.06.2018
Сьогодні, 16 червня, у сквері Покровському відбулося свято танців та співу «Рідні люди». На ньому виступили учасники проекту «Киньте все – гармошка грає» колективи «Три музики» та «Вербиченька», а також гість із Знам'янки Анатолій Делісьянов та жителька Кущівки Олена Перекопська.

Свято відбулося на прохання самих пенсіонерів під час «Караоке на Кущівці», яке проходило 1 червня до Дня захисту дітей. Тоді ініціативна група звернулася до депутата міської ради Олександра Шамардіна з такою пропозицією і він пообіцяв організувати захід у червні.

Представники політичної партії «Рідне місто» підтримали таку ідею щодо започаткування нової традиції – музичних вечорів для людей поважного віку, щоб вони мали змогу відволіктися від буденних проблем та пограти на різноманітних інструментах, потанцювати і поспівати знайомі та рідні їм пісні.

Нагадаємо, у 2017 році сквер реконструювали у рамках громадського бюджету міста. Тепер там мають змогу відпочивати молодь, діти та люди похилого віку. В сквері постійно організовуються різноманітні концерти, змагання та соціально-розважальні заходи.

Якщо у Вас є ідеї щодо спільного проведення заходів, пишіть до онлайн-приймальні депутатів фракції політичної партії «Рідне місто» у міській раді: http://ridnemisto.kr.ua.
Олександра Шамардіна переобрали на посаду голови постійної комісії
06.06.2018
Сьогодні під час сесійного засідання голови п`яти постійних комісій прозвітували за роботу в 2017 році. Головам "торгівельної", "регламентної", "освітньої", "земельної" комісій та з житлово-комунальних питань депутати погодили звіти та продовжили головування ще на один рік.

Першим звітував голова постійної депутатської комісії міської ради з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Олександр Шамардін.

За його інформацією, впродовж 2017 року до управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища надійшло 2731 звернення від фізичних та юридичних осіб з питань регулювання земельних відносин, із них 498 звернень від учасників АТО.

На розгляд комісії, управлінням земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища підготовлено та винесено 845 проектів рішень міської ради з питань регулювання земельних відносин, з них погоджено 551. Інші – відправлені на доопрацювання чи не погоджені.

- Всього у 2017 році постійною депутатською комісією з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища було проведено 35 засідань, - відзначив Олександр Шамардін. – За статистикою відвідувань не пропустив жодного засідання голова комісії. Найменше брав участь у роботі комісії депутат Віталій Бєлов – він взяв участь у 19 засіданнях.

Із січня 2017 року засідання постійної комісії проходили в оновленому форматі, звернув увагу її голова. У депутатській кімнаті встановлена веб- камера, тому усі охочі можуть переглянути трансляцію он-лайн. Питання, що виносилися упродовж року на засідання комісії, публікувалися на створеній сторінці комісії у соціальній мережі Фейсбук, а після засідання – оприлюднювався звіт про виконану роботу. На кожному засіданні комісії депутати, за потреби, мали можливість переглядати розташування земельних ділянок на гугл-карті, публічній кадастровій карті та в інших форматах.

- Щодо виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції для будівництва житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), то було підготовлено 39 відповідних проектів рішень,- підкреслив Олександр Шамардін. - а саме: про надання 52 особам дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО під житлове будівництво (вул. Тарана, пров. Мурманський, вул. Шканди, вул. Інгульська, вул. Скульського, пров. Цегельний, вул. Казанська, вул. Нижня Прирічна) та про затвердження 46 особам проектів землеустрою та передачу у власність земельних ділянок учасникам АТО під житлове будівництво (пров. Вільний, пров. Алтайський, вул. Миколи Міхновського, вул. Вербицького, вул. Садова, вул. Волонтерська, пров. Луньовський).

Погоджені Комісією проекти рішення були внесені до порядку денного засідань міської ради міста Кропивницький.

Управлінням земельних відносин та охорони навколишнього середовища віднайдено три земельні ділянки по вул. Алтайська, Ціолковського та Харківська. З метою забезпечення учасників АТО та сімей загиблих учасників АТО земельними ділянками, управління містобудування та архітектури готує зміни до Плану зонування, щоб віднести їх до земель громадської та житлової забудови.

Всього, від початку проведення антитерористичної операції на сході України, міською радою міста Кропивницький надано 982 дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок відповідного цільового призначення орієнтовною площею 98 га, із них передано у власність 741 земельну ділянку орієнтовною площею 74 га.

На розгляд Комісії виносилося 218 проектів рішень щодо виділення земельних ділянок для будівництва індивідуальних гаражів, а саме: про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок (гаражі) – 178; про передачу в оренду або у власність земельних ділянок (гаражі) – 40.

З них погоджено: про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок (гаражі) – 32; про передачу в оренду або у власність земельних ділянок (гаражі) –12. Пріоритет у прийнятті рішень надавався особам, які мають захворювання опорно-рухового апарату та хвороби, визначенні Положенням про порядок надання земельних ділянок в оренду для встановлення тимчасових гаражів на території міста та учасникам АТО.

У 2017 році було проведено і два виїзних засідання з питань розташування існуючих гаражів та розглянуто заяви щодо виділення земельних ділянок під гаражі, переважно учасникам АТО, зокрема на мікрорайоні Жадова по вул. Героїв України, біля будинку №22 та по вул.Генерала Жадова, біля будинку №38. Під час виїзного засідання розглянули спірні питання щодо розташування земельних ділянок та їх розташування поруч з міськими комунікаціями.

За рік комісією розглянуто 20 проектів рішень про виділення у власність земельних ділянок в садових товариствах, які включають в себе 139 заяв про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою в садових товариствах та 46 про передачу у власність земельних ділянок в садових товариствах. З метою уникнення непорозумінь між користувачами земельних ділянок, які знаходяться на території садових товариств, Комісією були запрошені керівники та представники садових товариств міста Кропивницького на окреме засідання Комісії. В результаті напрацьовано зміни до порядку подачі документів, які надає заявник щодо приватизації земельної ділянки в садовому товаристві.

За ініціативи голів постійних комісій з питань промисловості, транспорту, зв'язку, торгівлі, сфери послуг, захисту прав споживачів та з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, а також секретаря міської ради відбулося спільне засідання постійних комісій, під час якого депутати розглянули питання щодо встановлення в місті Кропивницькому МАФів.

Під час засідання члени комісій обговорили питання щодо встановлення МАФів на території міста за період 2017 року та про вжиті заходи щодо незаконно встановлених МАФів. Наразі в управлінні земельних відносин та охорони природного середовища планується провести інвентаризацію усіх земельних ділянок, які перебувають під МАФами.

На комісії також піднімали тему розміщення реклами в місті. Наразі ці питання розглядає Комісія з координації заходів щодо впорядкування розміщення зовнішньої реклами на території міста. Депутати постійної комісії ознайомилися з розробкою нових правил розміщення зовнішньої реклами в місті.

За наданими даними Кропивницької ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області (інформація про забезпечення надходжень до міського бюджету за 10 місяців 2017 року) сума надходжень з орендної плати та земельного податку за земельні ділянки з юридичних та фізичних осіб становить:

  • земельний податок з юридичних осіб - 27,9 млн. грн;
  • земельний податок з фізичних осіб - 2,3 млн. грн.;
  • орендна плата з юридичних осіб - 50,2 млн. грн., що складає 100,8 % виконання;
  • орендна плата з фізичних осіб - 10 млн. грн., що складає 99,2 %;
Надходження коштів з продажу земельних ділянок несількогосподарського призначення склало 1,2 млн. грн. при плані 2,5 млн. грн. на рік, що становить 47,32 %.

Плата за землю з юридичних та фізичних осіб у вигляді орендної плати за землю та земельного податку - є другим за обсягом вагомим видом податкових надходжень до міського бюджету. Питома вага цього податку в доходах міського бюджету займає 10,4%. Податковий борг на 1.10.2017 р. в порівнянні з 1.01.2017 р. зріс на 27% та складає 54 470,6 тис.грн.

Найбільшими боржниками до місцевого бюджету є:

  • ДП «КРЗ» - 2871,4 тис.грн;
  • ТДВ «КЗБМ №2-Синтез» - 1802,9 тис.грн;
  • ДП «КТ «ТОВ «ЦНТІ УНГА» - 2665,7 тис.грн;
  • ОП «КАТП-1128» - 1198,1 тис.грн;
Депутати взяли до відома звіт голови комісії та продовжили термін перебування Олександра Шамардіна на посаді.
Катерина Шамардіна вручила традиційні стипендії учням 2 школи
05.06.2018
На урочистій лінійці до свята останнього дзвоника в ЗОШ № 2 депутатка міської ради Катерина Шамардіна відзначила грошовими стипендіями кращих учениць школи Анастасію Савенко і Злату Кубальську-Доленко.

Дівчата вже не перший раз отримують стипендії за високі досягнення в навчанні й активну участь у громадському житті школи. Тож Катерина Олексіївна побажала їм і надалі бути такими ж старанними, активними, не зупинятися на досягнутому. Школі ще більше успішних учнів, а учням - натхнення в навчанні і наполегливості.
Діти з інвалідністю займатимуться спортом
01.06.2018
Сьогодні в Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відбулося свято до Дня захисту дітей, на якому, як завжди, діти продемонстрували свої нові успіхи в соціалізації та розвитку. На заході були присутні депутати, представники районних рад та Громадської ради.

Від голови піклувальної ради Олександра Шамардіна керівник Центру отримала сертифікат на придбання спортивного інвентаря, який зможуть використовувати діти під час фізичних розвиваючих вправ.
До Дня захисту дітей пройшло "Караоке на Кущівці"
01.06.2018
До Дня захисту дітей у сквері Покровському відбулося «Караоке на Кущівці». Свято такого формату тут відбувалося вперше і тепер стане постійним.

Організували захід депутати фракції «Рідне місто» Олександр Шамардін, Катерина Шамардіна та Тетяна Волкожа. Вони привітали дітей з початком літніх канікул та з святом дитинства.

Охочих заспівати пісень було чимало. До півфіналу пройшло п'ятеро учасників. За результатами глядацьких симпатій у фіналі залишилося троє учасників. За результатами збору коштів, розрив між фіналістами був незначний. Усі вони отримали подарунки, а переможниця – символічний символ співочого конкурсу. Усі вболівальники наприкінці свята охолодилися морозивом, а після - для дітей на сцені була дискотека.

«Як і було заплановано, ми провели караоке для дітей. Настало літо, а це пора відпочинку. Хочеться, щоб сквер відвідувало якомога більше людей, адже він після реконструкції у рамках Громадського бюджету міста, став дуже затишним та комфортним. Сьогодні домовилися, що наступним стане захід для людей поважного віку», - наголосив Олександр Шамардін.

Подібні заходи у сквері для різних вікових категорій проводитимуться щомісяця. Слідкуйте за анонсами на офіційній сторінці «Рідного міста».
Діти кущівської школи отримали стипендії від Олександра Шамардіна
31.05.2018
Сьогодні в НВО ЗНЗ І-ІІІ ступенів № 1 - ДЮЦ "Перлинка" пролунав останній дзвоник! На ньому привітали випускників, а дві учениці навчального закладу отримали щорічні стипендії від депутата міської ради Олександра Шамардіна.

Стипендія за успіхи в навчанні надається традиційно в кінці навчального року на урочистій лінійці впродовж п`яти років кращим учням школи. Цьогоріч її отримали учениці 8 та 9 класу Діана Чабан та Олена Томашевська за зайняті ІІ місця в міських олімпіадах з історії та географії.
Учні страших класів трьох шкіл взяли участь у спортивних змаганнях "Рідному місту - спортивна молодь"
30.05.2018
У загальноосвітній школі №2 пройшов другий етап змагань «Рідному місту – спортивна молодь». На цей раз у ньому взяли участь учні 5-9 класів ЗОШ №1, 2 та 12. Змагання пройшли у веселій та дружній атмосфері. Після конкурсних естафет перемогу вибороли учні школи №2. А друге та третє місце посіли ЗОШ №12 та 1. Юні спортсмени отримали у нагороду спортивний інвентар та літературу, а також отримали пам`ятні медалі та дипломи.

«Я займаюся спортом і хочу, щоб якомога більше дітей вели здоровий спосіб життя. Саме тому вирішив ініціювати такі змагання між школами. Сподіваюся, що дітям сподобалося і такі змагання, як і багато інших ініціатив, стануть традиційними", - говорить Олександр Шамардін.

Нагадаємо, змагання «Рідному місту – спортивна молодь» стали можливими завдяки ініціативи депутата міської ради Олександра Шамардіна. Його підтримали й інші представники політичної партії «Рідне місто». А от допомогли реалізувати ідею спеціалісти управління молоді та спорту міської ради Кропивницького та представники Національного олімпійського комітету. Саме фахівці розробили конкурсне положення та види естафет. Перший етап спортивних змагань проходив між 1-4 класами трьох шкіл 29 травня.
Для дітей молодшої школи пройшли змагання
"Рідному місту - спортивна молодь"
29.05.2018
Учні молодших класів загальноосвітніх шкіл №1, 2 та 12 взяли участь у спортивних змаганнях «Рідному місту – спортивна молодь». Напередодні канікул учні 1-4 класів змогли проявити себе та продемонструвати фізичну форму та кмітливість. Змагання стали можливими завдяки ініціативи депутата міської ради Олександра Шамардіна. Його підтримали й інші представники політичної партії «Рідне місто». А от допомогли реалізувати ідею спеціалісти управління молоді та спорту міської ради Кропивницького та представники Національного олімпійського комітету. Саме фахівці розробили конкурсне положення та види естафет.

З привітальним словом до учасників та груп підтримки звернулися начальник відділу фізичної культури та спорту управління молоді та спорту Славік Іванов, директор міського центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» Микола Аношкін та депутатка міської ради Тетяна Волкожа. Потім діти завзято змагалися у п'яти видах командних естафет на швидкість, ерудицію та кмітливість. За результатами усіх завдань переможцями стали учні загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №12, що на Завадівці. Друге місце посіли школярі ЗОШ №2, яка знаходиться на Великій Балці. Третє місце зайняли діти, які проживають на мікрорайонах Кущівка та Катранівка та ходять до школи №1. За участь у перших змаганнях «Рідному місту – спортивна молодь» команди отримали подарунки – спортивний інвентар, пам'ятні грамоти та літературу.

«Це перший такий спортивний захід між трьома дружніми школами, але, впевнена, не останній. Я думаю, що такі змагання стануть традиційними. Сьогодні не має переможців та переможених. Перемогла дружба!», - наголосила депутатка міської ради фракції «Рідне місто» Катерина Шамардіна під час нагородження учасників.
У сквері Покровському для ветеранів зіграв
муніципальний духовий оркестр
09.05.2018
9 травня у сквері Покровському для ветеранів, дітей Другої світової війни та усіх охочих виступив муніципальний духовий оркестр. Упродовж двох годин артисти грали для слухачів пісні, переважно повоєнних років. Організували захід представники політичної партії «Рідне місто». Депутати міської ради Олександр Шамардін та Тетяна Волкожа подякували ветеранам за перемогу та побажали мирного неба. Під час заходу усі присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих у Другій світовій війні та на Сході України.
Депутати "Рідного міста" привітали ветеранів з Днем перемоги
09.05.2018
У День 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні депутати партії «Рідне місто» привітали ветеранів та поклали квіти до вічного вогню.

Депутатка міської ради Тетяна Волкожа та депутати районних рад взяли участь у громадській ході. Тим часом Олександр Шамардін завітав на запрошення квартального комітету №1 на концерт до Дня перемоги на мікрорайоні Завадівка. Там він привітав ветеранку Ольгу Пересипко та подякував за перемогу. Після цього Олександр Шамардін привітав ще двох ветеранів мікрорайону Кущівка Марію Чорну та Філімона Іванова, поспілкувався та побажав їм найголовнішого - здоров'я та миру. Усього на звернення первинної ветеранської організації мікрорайону Кущівка привітання отримали 15 ветеранів Другої світової війни.

Після цих заходів депутати фракції «Рідне місто» у міській раді Катерина Шамардіна, Олександр Шамардін та Тетяна Волкожа спільно з депутатами районної ради Васілій Болокан та Зінаїдею Аношиною поклали квіти до вічного вогню.

«Ветеранів з кожним роком стає все менше і ми зобов'язані дякувати тим, хто дав нам можливість народитися. На жаль, зараз тривають військові дії на Сході країни і ми повинні дякувати захисникам за те, що живемо в мирному місті. Ми повинні пам'ятати, що за кожним з нас стоїть велика відповідальність. І ми на місцях маємо допомагати їм, кожен виконувати свою роботу і нести відповідальність. Прикро, що багато людей згадують про це лише напередодні визначних дат. Вважаю, що до церкви та до пам'ятних знаків ми повинні приходити за покликом серця, а не лише під час масових заходів», - наголошує Олександр Шамардін.
Традиційні весняні толоки пройшли на Кущівці, Катранівці,
Завадівці та в центрі міста
03.05.2018
Зробимо свій мікрорайон чистим та охайним! Під таким гаслом мешканці Кущівки, Катранівки, Завадівки та центральної частини Кропивницького провели кінець квітня та привели дитячі майданчики разом з прибудинковими територіями до ладу. Фарбу та інші необхідні матеріали надали депутати фракції «Рідне місто» Олександр Шамардін, Катерина Шамардіна, Тетяна Волкожа.

Усього завідувачам будинків та головам квартальних комітетів, які організували громаду для проведення толоки, було видано 240 літрів фарби різноманітних барв, щітки, рукавички та розчинники. Подібні весняні заходи є традиційними та проходять вже декілька років.

«Гарний та естетичний вигляд нашого рідного міста починається з охайних мікрорайонів. Я та мої однопартійці вважаємо обов'язком підтримати наміри наших виборців покращити умови в яких живуть. Вже кілька років ми допомагаємо у закупівлі фарби та поточних матеріалів, піску, в ремонтах під'їздів, дитячих та спортивних майданчиків, а також розглядаємо інші пропозиції щодо покращення мікрорайонів. Наше гасло «Творимо місто разом!» говорить про це красномовно та є реальним. Адже ми працюємо не віртуально, за вказівками київських шефів, а на місцях, дослухаючись до потреб людей, заради спільного добробуту та розвитку нашого рідного міста та громади!», - стверджує голова обласного осередку політичної партії «Рідне місто» Олександр Шамардін.

Нагадуємо, що працюють постійні програми співфінансування, якими можуть скористатися мешканці округів №32, 34 та 40:
✔️Завіз піску та відсіву на дитячі та спортивні майданчики (50/50);
✔️ Ремонт під'їздів (мешканці закуповують матеріали, а депутати оплачують виконання робіт);
✔️Благоустрій території (50/50).
На Кущівці підприємець, який хоче збудувати автомийку, вийшов на діалог з місцевими жителями
27.04.2018
Учора, 26 квітня, на вулиці Генерала Родимцева частина місцевих жителів, які виступали проти забудови навколишньої території, зустрілися з забудовником, заступником міського голови Олександром Грабенко, депутатом округу Олександром Шамардіним та керівником міської спеціалізованої інспекції Андрієм Максютою.

Під час зустрічі людям надали інформацію, що на мікрорайоні планується встановити автомийку для самообслуговування та упорядкувати територію. Наразі забудовник підписує усі необхідні погодження зі спеціалізованими службами, адже на території ділянки знаходяться комунікації. Якщо дозвіл буде наданий, будівництво на території розпочнеться знову. За те, що підрядники у минулі вихідні без дозволу зрізали дерева, підприємцю виписали штраф на суму понад 37 тисяч гривень.

Щоб врегулювати конфлікт, забудовник пообіцяв людям відновити дорожнє покриття, яке розбивається вантажівками. Також голова квартального комітету Надія Салова наразі збирає пропозиції від людей щодо благоустрою мікрорайону, який забудовник зобов'язався виконати. Усі ідеї мають передати Олександру Шамардіну, щоб потім опрацювати їх із підприємцем. Серед озвучених на зустрічі були пропозиції щодо облаштування дитячого майданчику, створення скверу поряд з автомийкою або ремонт пішохідної доріжки.
Депутати міської ради Кропивницького почали розглядати питання щодо регулювання земельних відносин
26.04.2018
Цього тижня відбулося одразу два засідання 12 сесії Міської ради міста Кропивницького, під час яких депутати розглянули ряд важливих питань змін до бюджету та галузевих програм, затвердили нову редакцію Положення про надання одноразової допомоги мешканцям міста та перейшли до розгляду земельних питань. На початку засідань до депутатів звернулися громадяни міста, переважно із земельних питань, за підтримкою.

Сьогодні емоційним був виступ учасника АТО Ігоря Андрейченка, який висловив обурення щодо того, що депутати не підтримали питання з оформлення земельної ділянки під садівництво під час минулого засідання. Ділянка, на яку претендував чоловік, засипана сміттям та знаходиться поруч з його житлом, тому він вирішив використати своє право та оформити її під садівництво. Голосів для підтримки у вівторок не вистачило і з другої спроби, навіть після роз'яснення ситуації депутатом округу Олександром Шамардіним. Втім після сьогоднішнього виступу учасника АТО депутати таки підтримали надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під садівництво.

«У вівторок, після першої провальної спроби голосування, я надав інформацію що це за ділянка і що її оформлює учасник АТО. Потім проект рішення знову внесли на переголосування, але лише одного голосу не вистачило, щоб підтримати питання. Погано, що військовослужбовці мають особисто приходити на сесійні засідання та доводити, що вони були в АТО та мають беззаперечне та першочергове право на оформлення землі», - говорить Олександр Шамардін.

Також народні обранці встигли розглянути надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам в садових товариствах та в оренду, питання поновлення та припинення оренди, поділу земельних ділянок та передачі в постійне користування, надання дозволів та затвердження для проведення аукціонів і викупу. Питання, що залишилися розглянуть на наступному засіданні. Про дату його проведення буде повідомлено додатково після узгодження з керівниками депутатських фракцій.
На Кущівці зрізали 13 дерев без жодних дозволів
21.04.2018
На Кущівці по вулиці Генерала Родимцева загородили ще одну земельну ділянку та знесли 13 здорових дерев без жодних дозволів.

21 квітня вранці місцеві жителі повідомили депутата міської ради Олександра Шамардіна щодо спилу дерев по вулиці Генерала Родимцева за загорожею, яку встановили учора по вулиці Генерала Родимцева, навпроти будинку №81. Дерева порізали та вивозили двома вантажівками в невідомому напрямі. На місці працював ескаватор та з десяток робочих. Дерева знищили, щоб готувати майданчик під будівництво мийки.

На місце виїхав заступник міського голови Олександр Грабенко та керівник міської спеціалізованої інспекції Андрій Максюта. Після їх втручання техніка покинула будмайданчик, натомість приїхали керівник Кропивницького водоканалізаційного господарства Валентина Давидчук, начальник відділу, головний енергетик Кропивницького ВКГ Олена Луценко, представники Кіровоградобленерго та спеціалісти міської спецінспекції. Також були присутні місцеві жителі та голова квартального комітету №14 Надія Салова.

Олена Луценко розповіла, що проводити земляні роботи на цій земельній ділянці категорично заборонено, адже там проходять два силові кабелі напругою 10 000 вольт, які підключені до головної насосної каналізаційної станції, яка обслуговує усе місто. Якщо їх зачепити, у місті може статися техногенна катастрофа. Крім того, під цією земельною ділянкою проходить міжнародний кабель зв'язку. Спеціалісти Кіровоградобленерго підтвердили, що тут знаходиться і вузол електрокабелів, які йдуть до Південно-Східної підстанції. Якщо їх порушити, без світла опиниться центральна частина міста.

Представники забудовника вели себе досить впевнено і запевняли, що усі дозвільні документи у них є, але показати їх не змогли. Спеціалісти міської спеціалізованої інспекції зафіксували факт спилу дерев і хотіли поміряти діаметр зрубу дерева, щоб передати інформацію в екологічну інспекцію, однак, навіть після виклику патрульної поліції та слідчо-оперативної групи, на землі комунальної власності, які наразі перебувають в оренді, їх так і не пустили. Керівник спецінспекції Андрій Максюта написав відповідну заяву до правоохоронців.

Шляхом перемовин керівництва міста та втручання різних служб, забудовники пообіцяли до понеділка призупинити будь-які роботи. Також у них мають перевірити дозвільні документи, адже є підозри, що частина їх – сфальсифіковані.

«На сьогоднішній день все, що від нас залежало – зробили. У понеділок виконавчі органи влади з'ясовуватимуть правомірність надання дозволів та документів, адже є великі питання до тих, що пов'язані з комунікаціями. Забудовника попереджено, що будівництво до з'ясування усіх обставин – заборонено. Поки залишається контролювати це питання та надавати інформацію громаді, яка дуже стурбована», - наголосив Олександр Шамардін.

Нагадаємо, перший паркан з'явився тиждень тому. Місцеві жителі виступили проти забудови та звернулися до Олександра Шамардіна за підтримкою. Депутат надіслав звернення до заступника міського голови Олександра Грабенка, щоб він розібрався у ситуації та законності намірів на будівництво. Шляхом за першим парканом невідомі встановили ще один, учора, де й розгорнулися сьогоднішні події. Наразі відомо, що земельні ділянки перебувають в оренді на 30 років і там планують збудувати мийку для автомобілів та бар із приміщенням для обслуговуванням автомобілів та парковкою. В оренді перебуває і третя ділянка, яка поки ще не огороджена.
Представники "Рідного міста" висадили катальпу на алеї Миру
21.04.2018
Депутати фракції «Рідне місто» Олександр Шамардін та Катерина Шамардіна долучилися до висаджування дерев на Набережній до Дня довкілля.

Висаджувати дерева на алеї Миру розпочали о 10 ранку. В заході взяли участь міський голова Андрій Райкович, секретар міської ради Андрій Табалов, заступники міського голови, керівники та спеціалісти виконавчих органів влади, депутати, представники Громадської ради, спортсмени, школярі, діти та інші жителі міста.

Усього було висаджено 60 катальп, 20 беріз, 60 туй, з десяток ясенів та бузок. Депутати «Рідного міста» висадили катальпу.
НВК "Кіровоградський колегіум" відзначив своє 110-річчя
20.04.2018
Депутатки фракції "Рідне місто" Катерина Шамардіна та Тетяна Волкожа привітали учнів і колектив НВК "Кіровоградський колегіум" з 110-річним ювілеєм. Свято проходило у міській філармонії. На ньому депутатки директорці навчального закладу Олені Максимовій вручили сертифікат на придбання спортивного інвентарю на суму 5000 грн.
"Колегіум - навчальний заклад з багатою історією і, безумовно, один з найкращих у місті! Я пишаюся тим, що мої сини навчаються в ньому!", - написала після концерту Катерина Шамардіна на власній сторінці у Фейсбуці.
Олександр Шамардін тримає на контролі ряд важливих проблем мікрорайону Кущівка
20.04.2018
19 квітня депутат міської ради Олександр Шамардін провів дві зустрічі з жителями Кущівки. Спершу з людьми, які протестують проти забудови територій на вулиці Генерала Родимцева, а потім з жителями провулку Верхньовеселий, Бережинський, вулиці Ізмаїльська та Звенигородська, щодо питання засипки сміттям яру.

На Генерала Родимцева до людей запросили представника забудовника, який розповів про плани на будівництво. Оскільки Олександр Шамардін на основі звернень громади подав депутатське звернення до заступника міського голови Олександра Грабенка, з проханням втрутитися та розібратися у ситуації, що склалася. Олександр Сергійович запропонував людям та представнику забудовника дочекатися офіційної відповіді, щоб з'ясувати чи є усі необхідні дозвільні документи та чи відсутні порушення. Після того домовилися усі разом зустрітися ще раз, щоб спільно ознайомитися з наданою відповіддю.

Під час другої зустрічі Олександр Шамардін розповів, що вже подав до керівника управління ЖКГ депутатські звернення щодо грейдерування дороги по провулку Бережинський та щодо можливості встановлення контейнерів для збору побутових відходів. Під час зустрічі були присутні керівник та спеціалісти міської спеціалізованої інспекції, щоб обговорити з людьми спільні шляхи взаємодії боротьби з населенням, яке викидає побутове сміття в яр на цій території. Була надана пропозиція звернутися до міського голови, що він дав доручення з'ясувати яким чином можна засипати даний яр.

Також під час зустрічі місцева жителька Юлія Омельчук розповіла, що має наміри подати на Громадський бюджет міста два важливі для життєдіяльності мікрорайону проекти. Великий – капітальний ремонт дороги, яка проходить вздовж провулку Бережинський та вулиці Ізмаїльська, і малий – облаштування спортивного майданчику для дітей. Громада позитивно сприйняла таку ініціативу, адже дорогою їздять вантажівки і тому там постійно стоїть пил, яким люди дихають, а поруч проживає чимало дітей, тож спортивний майданчик буде на цій території доречним.

Наступні зустрічі заплановано ще раз, коли Олександр Шамардін отримає відповіді на звернення, щоб ознайомити з ними громаду.
Мешканці Кущівки повстали проти комерційного будівництва без їх погодження
17.04.2018
16 квітня депутат міської ради Олександр Шамардін зустрівся з жителями Кущівки, які протестують проти будівництва по вулиці Генерала Родимцева. Наразі забудовник огородив ділянку парканом.

Люди говорять, що їх ввели в оману та сфальсифікували документи. Дозволу для використання ділянки під комерційне призначення у них ніхто не погоджував, натомість у сусідів зібрали підписи, що вони не заперечують проти будівництва житла для учасників АТО.

На зустрічі був присутній керівник спеціалізованої інспекції Андрій Максюта, який повідомив, що земельна ділянка знаходиться в оренді з 2015 року і наразі там планується будівництво торговельно-побутового комплексу з облаштуванням паркінгу. У людей ця інформація викликала обурення, адже з ними таке сусідство ніхто не погодив.

Жителі Кущівки написали звернення на ім'я Олександра Шамардіна, з проханням втрутитися у ситуацію, призупинити будівельні роботи та перевірити законність оформлених дозвільних документів. Місцеві стверджують, що не проти приватної забудови військовослужбовцями, а сусідство з будь-яким комплексом їх не влаштовує.

«На мою думку, орендар мав, у першу чергу, знайти порозуміння з людьми та вийти з ними на діалог щодо планів на будівництво якогось об'єкту. Мешканці звернулися до мене, я відповідно звернуся до виконавчих органів влади щодо перевірки законності оформлення дозвільних документів, наявності на території комунікацій та зелених насаджень. Я завжди підтримую людей, якщо громада виступає проти певної ситуації, що складається на мікрорайоні, і, як депутат, я зобов'язаний захистити її інтереси», - наголосив Олександр Шамардін.
Олександр Шамардін зустрівся з жителями провулку Верхньовеселий
13.04.2018
12 квітня депутат міської ради Олександр Шамардін, на запрошення виборців свого округу, провів зустріч з жителями провулку Верхньовеселий та вулиці Ізмаїльська, під час якої відбулася напружена та емоційна розмова щодо питання, яке не один рік має вагоме значення в життєдіяльності мікрорайону.

Раніше біля навколишніх будинків знаходився великий яр, який засипали побутовим сміттям і воно періодично загоралося. Потім місцеві прийняли рішення та домовилися з підприємцями, які займаються будівництвом, щоб засипати яр будівельним сміттям та землею для впорядкування території, щоб в майбутньому на місці сміттєзвалища висадити зелені насадження. Засипання яру проходить вже кілька років і частина населення потерпає від того, що вантажівки їздять по ґрунтовій дорозі та підіймають пил. Найбільше страждають від цього жителі, які мають маленьких дітей.

Ще однією проблемою, яка склалася на мікрорайоні є байдужість людей, які продовжують носити побутові відходи до кручі. Спеціалісти міської спеціалізованої інспекції постійно контролюють територію та виписують штрафи, однак усіх затримати – неможливо, тому що в такому випадку потрібно встановити цілодобове чергування.

Вислухавши усі «за» та «проти» жителі мікрорайону та Олександр Шамардін вирішили за тиждень зустрітися ще раз. Наразі люди мають звернутися до підприємців, щоб вантажівки заїжджали з іншої сторони вулиці, а також напишуть звернення на ім'я Олександра Сергійовича, щоб він у свою чергу звернувся до комунальників і ті на території яру облаштували контейнери для побутових відходів. Окремо Олександр Шамардін звернеться до КП «Універсал-2005» щодо грейдерування та підсипки дороги, адже вона вщент розбита вантажівками.
Катерина Шамардіна - про жіноче міжфракційне об'єднання, ґендерну рівність та права жінок
06.04.2018
Минулого тижня під час засідання топонімічної комісії розглядалося питання про встановлення меморіальної дошки на честь меценатки Ганни Дмитрян на будівлі колишньої міської лікарні №2 імені святої Анни (нині там діє гемодіалізний центр). Члени комісії розглянули та підтримали відповідне звернення депутатки міської ради Кропивницького Катерини Шамардіної. Невдовзі планується встановлення дошки.

— До мене звернулись представниці організації «Дія» з ініціативою встановити меморіальну дошку видатній меценатці, — каже пані Катерина. — Разом ми спрямували ініціативу до управління культури та просуваємо її. Встановлення дошки планується на будівлі лікарні, назву якої на сесії я відстоювала та наполягала, щоб юридично цей заклад продовжував носити ім'я Святої Анни. Ганна Дмитрян побудувала цю лікарню за свій кошт на початку минулого століття. Несправедливо було б стерти з цього закладу причетність відомої меценатки… Я бачу сенс встановити відповідну табличку за міські кошти. Ця жінка багато зробила для обласного центру.

Катерина Шамардіна розповіла про питання рівності чоловіків та жінок у міській раді. Вже тривалий час в міському парламенті існує міжфракційне жіноче об'єднання. За словами депутатки, основна мета його створення — відстоювання ґендерної рівності, сімейних цінностей, соціальних та інших аспектів сучасного життя.

— До нас звернулася ґендерна експертка Любов Лук'янцева та запропонувала ідею створення такого об'єднання. В цьому ми бачили лише плюси. На початку більше порушували соціальних питань, які стосувались освіти, проблем виховання дітей. Після купи тренінгів, форумів та семінарів почали більш активно відстоювати рівні можливості для чоловіків та жінок. Підготували звернення до Верховної Ради про підтримку Стамбульської конвенції; провели круглий стіл, що стосується насильства в сім'ї. Ми заговорили про ті теми, які раніше майже взагалі не обговорювались… Організували міжфракційне об'єднання жінок у міській раді. Добилися, щоб там був відповідальний за ґендерну політику, ці обов'язки зараз виконує заступниця міського голови Наталія Дзюба. Якщо в стінах міської ради буде ґендерна дискримінація, вона на неї реагуватиме й повідомлятиме про це міському голові або вживатиме необхідних заходів, — розповіла Катерина Шамардіна.
За спостереженнями депутатки, в міській раді Кропивницького жінки працюють на рівні з чоловіками.

— Нас жінок–депутаток мало (5 із 42), але представниці міського парламенту активно виступають, одна жінка працює як два чоловіки–депутати. Ґендерної дискримінації в нашій міській раді я не помічала. Думаю, з цим проблем немає. Зараз ми працюємо над створенням програми з ґендерної рівності. До роботи над нею залучаємо місцевих ґендерних експерток, — розповідає Катерина Шамардіна. — В нашому об'єднанні лише жінки, але ми не проти, щоб долучалися і чоловіки. Не всі розуміють, що ґендерна рівність — це не лише рівні права жінок, але й чоловіків, бо багато дискримінаційних питань стосуються і їх.

Депутатка наголосила, що у прийнятті важливих рішень, особливо в парламенті, жінки мають бути представлені у рівному з чоловіками чисельному складі.

— Навіть доведено: коли жінки є в політиці, то є позитивний вплив на економіку міста чи країни. Якщо всі члени суспільства працюють і права кожного дотримуються в умовах ґендерної рівності, то суспільство від цього тільки виграє. В країнах Європи чоловік може піти в декретну відпустку так само, як і жінка, зовсім не страждаючи від стереотипів, — завершила Катерина Шамардіна. — Зараз потрібно виховувати молодь та навчати її по–новому мислити. Після цього на зміну минулого покоління прийде нове, де не буде ґендерних стереотипів.

Автор: Дмитро Семенюк
Джерело: Утренний город
Депутати фракції «Рідне місто» ознайомилися з проблемами та перспективами ОСББ
03.04.2018
Депутати фракції «Рідне місто» відвідали День депутата, який проводився у міській раді. Темою заходу стала діяльність ОСББ та майбутніх керуючих компаній. Наразі у місті діє 81 ОСББ, які охоплюють 101 будинок.

Під час Дня депутата голови ОСББ підняли питання оформлення земельних ділянок в межах об'єднань, проведення капітальних ремонтних робіт будинків та на прибудинкових територіях, тарифу на вивіз сміття, а також заслухали інформацію про кредитування ОСББ в рамках урядової програми.

Олександр Шамардін проінспектував роботу громадських приймалень
31.03.2018
Сьогодні голова обласної організації політичної партії «Рідне місто», депутат міської ради Олександр Шамардін провів особистий прийом та проаналізував роботу громадських приймалень на мікрорайонах Катранівка, Кущівка, Велика Балка та Завадівка.

На центральній приймальні голова квартального комітету Валентина Хромушкіна та авторка проекту-переможця у громадському бюджеті міста Валентина Трубчанінова обговорили з Олександром Шамардіним питання облаштування зупинок та тротуарних доріжок на Катранівці, а також питання благоустрою мікрорайону.

Після прийому на центральній приймальні Олександр Шамардін відвідав депутатську приймальню на мікрорайоні Завадівка та поспілкувався з головою квартального комітету Ніною Кириченко. Потім він зустрівся з представниками ініціативної групи, щоб обговорити питання облаштування пішохідної доріжки до переходу через кручу, яка поєднує дві частини мікрорайону Завадівка. Наразі там суцільне болото і ходити протоптаною стежкою – неможливо.

Далі Олександр Шамардін подивився на роботу приймалень на вулиці Хабарівська та ЗОШ №1, а також зустрівся з мешканцем будинку по вулиці Генерала Родимцева, який звернувся до депутата з кількох питань – розчистки дерев на Генерала Родимцева та капітального ремонту вулиці Калузька, який депутати внесли до галузевої програми. На завершення Олександр Шамардін відвідав приймальні у ЗОШ №1 (молодша школа) та ЗОШ №2.
Тетяна Волкожа взяла участь у медійному марафоні «Рівність у політиці»
22.03.2018
13-14 березня 2018 року в місті Дніпро відбувся медійний марафон «Рівність у політиці», організатором виступив Національний Демократичний Інститут Міжнародних Відносин.

Місто Кропивницький представила Тетяна Волкожа – депутатка Міської ради, член фракції «Рідне місто» та Міжфракційного об'єднання «Рівні можливості». Про це йдеться в повідомленні на сторінці МФО "Рівні можливості" Міської ради м.Кропивницького.

Медійний марафон був присвячений обговоренню рівного доступу до участі у політиці на всіх рівнях та включав заходи, спрямовані на заохочення публічного діалогу стосовно переваг ґендерної рівності в політиці. Рівні права та можливості для участі в управлінні державою, своєю громадою – це необхідна умова для подальшого демократичного поступу України.
Під час марафону в різних форматах обговорювали низку цікавих та досить важливих питань: як створити політичне середовище в Україні, в якому кожен та кожна зможе реалізувати свій потенціал; які механізми реалізації своїх політичних прав на національному та місцевому рівнях сприятимуть ґендерній рівності; як ґендерно-чутливе містобудування може забезпечити рівні можливості для всіх, тощо.

У заході взяли участь близько 200 осіб, серед них - політики, державні службовці, лідери громадської думки, представники медіа та громадянського суспільства з різних міст України.
У КРОПИВНИЦЬКОМУ ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ
06.03.2018
Сьогодні в приміщенні міської ради відбувся круглий стіл на тему: "Політика гендерної рівності: Світ та Україна". Серед учасниць були присутні депутатки міської ради, експертки, представниці виконавчих органів міської ради, молодіжного та шкільних парламентів. Гостею заходу стала Оксана Ярош, яка є доктором політичних наук та засновницею Волинської обласної організації «Гендерний центр».
Про це йдеться в повідомленні на сторінці
МФО "Рівні можливості" Міської ради м.Кропивницького.
Учасниці говорили про гендерну рівність в Україні та світі. За статистикою, за показниками Індексу глобального гендерного розриву (Global Gender Gap Index) Україна у 2016 році рік посіла 69-те місце з-поміж 144-х країн світу, опустившись у порівнянні з 2015 роком на 2 пункти. За субпоказником «Політичне представництво та участь у структурах, що приймають рішення» у 2016 році Україна знову, як і в 2015 році, посіла лише 107-ме місце.
Сьогодні питання гендерної рівності все частіше піднімається в сучасному суспільстві, боротьба жінок за власні права набирає обертів. Тому немає сумнівів, що з часом ситуація зміниться і можна буде побачити більше жінок на вищих щаблях влади та бізнесу.

Під час семінару депутатки МФО «Рівні можливості» в Міській раді м. Кропивницького Катерина Шамардіна, Анна Ніжнікова, Тетяна Волкожа, Валентина Яремчук та Лілія Матяшова, оприлюднили заяву щодо засудження випадків дискримінаційних та неетичних висловів в адресу колег-депутаток, журналісток, жінок, що обіймають державні посади, тощо зі сторони державних службовців та протиправних дій працівників правоохоронних органів. На жаль, випадки порушення норм етичної поведінки та дискримінація, нехтування правами людини, мають місце в нашому суспільстві, а це, на думку учасниць семінару, є неприпустимим. Саме тому вважають, що треба вчасно реагувати на такі випадки публічним осудом та несхваленням подібних дій.

Депутати Кропивницького прийняли ряд важливих міських Програм та змін
15.02.2018
Сьогодні відбулося V засідання десятої сесії Міської ради міста Кропивницького, під час якого депутати розглянули 48 питань порядку денного, затвердили ряд галузевих програм та змін. Зокрема, депутати підтримали пропозицію до проекту рішення "Про затвердження Міської програми підтримки сімей на 2018-2020 роки", яку внесла голова МФО "Рівні можливості" Катерина Шамардіна, щодо фінансування інформаційних кампаній по запобіганню та протидії домашньому насильству. Також депутатка фракції "Рідне місто" Катерина Шамардіна запропонувала передбачити видатки у розмірі 200 тисяч гривень на канцтовари, одяг, миючі засоби і т.і. для дитячого будинку "Наш дім" в рамках
Міської соціальної програми реформуваня системи
закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2018-2020 роки.

Під час засідання депутати розглянули інші програми, які підготувати управління транспорту і зв'язку, комунальної власності, освіти, охорони здоров'я, капітального будівництва, молоді та спорту, соціальної підтримки населення, фінансового управління та департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій.

Найбільш жваво обговорювалися зміни до галузевих програм ЖКГ. Після кількох перерв на обговорення, депутати прийняли в цілому два проекти рішень, які стосуються змін до Програми розвитку дорожнього господарства та безпеки руху в місті Кропивницькому на 2017-2021 роки та Програми утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства міста Кропивницького на 2017-2021 роки.
Катерина Шамардіна запропонувала приділяти більше уваги питанню домашнього насильства
02.02.2018
На засіданні постійної комісії міської ради з питань
бюджету, податків, фінансів, планування
та соціально-економічного розвитку депутатка міської ради м.Кропивницького Катерина Шамардіна внесла пропозиції до Програми соціальної підтримки, розвитку та становлення сімей, дітей та молоді м. Кропивницького на 2018 рік.

Пропозиції стосуютья виконання Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", а саме доповнюють напрями реалізації заходів Програми щодо
підвищення рівня обізнаності суспільства щодо форм, причин і наслідків домашнього насильства, формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки у приватних стосунках, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, насамперед до постраждалих дітей, викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов'язки жінок і чоловіків, а також будь-яких звичаїв і традицій, що на них ґрунтуються та організації і проведення серед населення, у тому числі серед дітей та молоді, інформаційних кампаній щодо запобігання та протидії домашньому насильству, роз'яснення його форм, проявів і наслідків.

"Дякую Директору Кропивницького міського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Олегові Краснокутскому за розуміння проблематики, швидке реагування на моє звернення та усім членам постійної комісії за підтримку Програми разом з запропонованими пропозиціями", - підкреслила Катерина Шамардіна.
У Кропивницькому депутати вирішуватимуть, що робити з орендарями землі, які її захаращують
31.01.2018
У Кропивницькому пропонують скасувати Тимчасове положення про порядок передачі (надання) земельних ділянок для гаражного будівництва на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків міста. Таке рішення було прийняте сьогодні під час обговорення доцільності та актуальності Тимчасового положення, яке діє з 2013 року на засіданні постійної комісії з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, головою якої є Олександр Шамардін.

З 2013 по 2018 рік прийнято чимало змін до законодавчої бази України, тому деякі пункти Тимчасового положення суперечать законодавству. Вислухавши юридичне управління, депутати дали доручення управлінню земельних відносин підготувати проект рішення про скасування положення. Натомість заступник міського голови Олександр Грабенко запропонував за два тижні надати депутатам на розгляд пропозицію, щодо збільшення штатних одиниць КП «Кіровоград-Благоустрій»,
які займуться проведенням інвентаризації міської землі на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків.

Під час засідання депутати розглянули лист секретаря міської ради Андрія Табалова, щодо доручення міського голови Андрія Райковича опрацювати та розглянути на комісії питання використання орендованих земельних ділянок, які не використовуються за призначенням більше 3 років, знаходяться в занедбаному стані та не сплачують орендну плату. Члени комісії дали доручення управлінню земельних відносин вивчити питання та за два тижні доповісти про ситуацію, яка утворилася в місті. Потім, за потреби, може бути створена робоча група, яка розгляне питання та надасть практичні пропозиції по роботі з орендарями, які не використовують земельні ділянки тривалий час.

Ще одне важливе питання, яке розглянули депутати – перегляд проекту рішення №1621 «Про внесення змін до містобудівної документації «План зонування території міста Кіровограда», затвердженої рішенням Кіровоградської міської ради від 17 вересня 2013 року №2456». Як і було домовлено на попередньому засіданні, члени комісії почали розглядати окремо кожен пункт рішення. Усього встигли опрацювати половину запропонованих змін. Інші переглянуть на наступному засіданні комісії.

30.01.2018
Катерина Шамардіна вручила щорічні премії талановитим учням
Депутатка міської ради Катерина Шамардіна вручила щорічні премії двом учням ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. За успіхи у навчанні грошову винагороду отримали учениці 7 класу Анастасія Савенко та Злата Доленко.

«Сподіваюся, така підтримка буде непоганим стимулом до успішного навчання», - наголосила депутатка.

Премію «Кращий учень навчального закладу» Катерина Шамардіна заснувала сім років тому і вручає її двічі на рік.
Любителі зимового активного відпочинку можуть покататися на ковзанах у сквері Покровському
29.01.2018
28 січня в сквері Покровському, що на розі вулиць Олександрійської та Преображенської, відкрили ковзанку.Ініціатором залиття став депутат міської ради, голова фракції «Рідне місто» Олександр Шамардін.

Допомогли в організації – представники управління молоді та спорту Міської ради міста Кропивницького, міського центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх», обласного відділення Національного олімпійського комітету України та ОКВП «Дніпро-Кіровоград».

Ковзанку заливали тиждень. На неї використали майже 35 кубів води. І у неділю, 28 січня, її урочисто відкрили.
Під час відкриття організатори надали 33 пари безкоштовних ковзанів з 33 по 45 розмір. Тож покататися могли усі охочі. Тих, хто змерз - зігрівали гарячим чаєм.

Наразі на вулиці потеплішало, але лід зберігся. Організатори контролюватимуть якість ковзанки і, за потреби, будуть вирівнювати її. Тож у будь-який час можна прийти зі своїми ковзанами та поковзатися. Щоб убезпечити себе, варто це робити при мінусовій температурі.

У лютому також планується організація подібних заходів, на яких буде забезпечено безкоштовний прокат ковзанів. Слідкувати за анонсами можна на сторінці «Рідне місто» у Фейсбуці.

Нагадаємо, сквер Покровський у 2017 році реконструювали за рахунок Громадського бюджету міста. Проектом було передбачено місце під ковзанку, оскільки ініціатива не нова, свято проходить вдруге і стає традиційним.